Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
VRM atsakas Lentvario ugniagesiams: viskas nėra jau taip blogai
2017-07-24

Neseniai Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną dėl Lentvario miesto gyventojų ir pačių ugniagesių gelbėtojų saugumo. Atsakyme teigiama, kad šiuo metu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente (PAGD) sudarytai darbo grupei pavesta parengti ir pateikti siūlymus dėl Priešgaisrinės saugos užtikrinimo standarto tobulinimo.

 

Plačiau skaitykite: Lentvario ugniagesiai šaukiasi vidaus reikalų ministro pagalbos

 

Ugniagesių kreipimęsi ministro buvo prašoma rasti galimybes įsteigti papildomus etatus Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) Lentvario komandoje tam, kad kiekvienoje budinčioje pamainoje budėtų bent po 3 ugniagesius gelbėtojus. Vidaus reikalų viceministro Česlovo Mulmos pasirašytame atsakyme teigiama, kad šiuo metu Lentvario komanda turi 10 ugniagesių gelbėtojų etatų, iš kurių užimti – 8. 2 laisvus etatus ketinama komplektuoti artimiausi metu.

 

Vidaus reikalų ministerija taip pat pažymi, kad Lentvario gyventojų saugumą taip pat užtikrinaTrakų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, kuri, esant poreikiui, gali suteikti pagalbą. Be kita ko, Lentvario komandoje esamomis darbo sąlygomis dėl prastos pastato būklės vienoje pamainoje gali dirbti ribotas darbuotojų skaičius. Tai, anot VRM, taip pat sąlygoja papildomų pareigybių steigimo galimybes. Šiuo metu svarstomas pastato techninės būklės gerinimo klausimas.

 

Dar šią savaitę UGPS atstovai dėl Lentvario ir kitų nestatutinių ugniagesių gelbėtojų probemų susitinka su PAGD vadovybe.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?