Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
VRM pateikė informaciją apie kitų metų statutinių įstaigų finansavimo planus
2021-06-25

Birželio pradžioje Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) kreipėsi į į Vidaus reikalų ministeriją ir šalies Vyriausybę su prašymu pateikti informaciją apie planuojamą statutinių įstaigų finansavimą 2022 m. 

 

Vidaus reikalų ministerija pateikė informaciją, kad Finansų ministerija ir Vyriausybės kanceliarijai pateiktame bendrame VRM ir jai pavaldžių įstaigų papildomų valstybės biudžeto asignavimų poreikio 2022 metams projekte iš viso 210,3 mln. eurų finansavimas. 

 

Iš šios sumos statutinių įstaigų papildomas poreikis sudaro 196,4 mln. eurų: 

 

- Policijos departamentui (toliau – PD) – 66,7 mln. eurų; 

 

- Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (toliau – PAGD) – 39,8 mln. eurų;

 

- Valstybės sienos apsaugos tarnybai (toliau – VSAT) – 82,8 mln. eurų;

 

- Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (toliau –FNTT) – 2,5 mln. eurų; 

 

- Viešojo saugumo tarnybai – 4,6 mln. eurų).

 

VRM taip pat pabrėžia, kad pareigūnų darbo užmokesčio didinimui (siekiant, kad atskaičiavus mokesčius pirminės grandies pareigūnai vidutiniškai gautų 1 000 eurų, vidurinės grandies pareigūnai – 1 300 eurų) planuojama skirti 35 mln. eurų (PD – 23,2 mln. eurų; PAGD – 5,5 mln. eurų; VSAT – 4,8 mln. eurų; FNTT – 0,4 mln. eurų; VST – 1,1 mln. eurų); 

 

Dar 26 mln. eurų projekte numatyti aprūpinti statutinių įstaigų pareigūnus priemonėmis, būtinomis jų funkcijoms atlikti ir pareigūnų saugumui užtikrinti (PD – 10,3 mln. eurų; PAGD – 10,3 mln. eurų; VSAT – 3,9 mln. eurų; FNTT – 0,2 mln. eurų; VST – 1,3 mln. eurų).

 

Ministerija taip pat informavo, kad Vyriausybės nutarimais buvo kompensuotos šių metų sausio–balandžio mėn. statutinių įstaigų, vykdančių karantino režimo laikymosi kontrolę, patirtos išlaidos (skirtos darbo užmokesčio priemokoms už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą ir už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą). Pagal pateiktus faktinius duomenis, VRM statutinėms įstaigoms iš viso kompensavo 8,46 mln eurų.

 

---

 

A. Vaitkevičiaus nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?