Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
VRM pateikė pareigūnų atlyginimų palyginimą 2017-2020 m.
2017-06-16

Neseniai rašėme apie tai, kad Vidaus reikalų ministerijoje baigėsi konsultacijos dėl planuojamo 2018 m. biudžeto. Visos vidaus reikalų sistemos tarnybos pateikė papildomų asignavimų poreikį.

 

Pristatymų metu NPPSS vadovas Vladimir Banel akcentavo, kad tarnybos neįvertino darbo užmokesčio sistemos pakeitimų, kuriuos numato Vidaus tarnybos statutas IR prašė pateikti informaciją ne apie planuojamą vidutinį, bet apie startinį darbo užmokestį. Plačiau apie tai skaitykite ČIA.   

 

VRM pateikė startinį pareigūnų atlyginimų palyginimą 2017-2020 metais pagal Vidaus tarnybos statuto pakeitimo projektą. Pateikiami 2017 birželio 7 d. Vidaus reikalų pareigūnų registro duomenys. Lyginami 15, 13, 11, 3 ir 1 grupių pareigūnų atlyginimai.

 

Startinė pozicija kiekvienos įstaigos pareigybių grupėje – atlyginimas pareigūno, kuriam 2017 m. nustatytas mažiausias koeficientas pareigybių grupėje + priedas už stažą + priedas už laipsnį (neįskaičiuotos priemokos ir neįskaičiuotas apmokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą bei budėjimą).

 

VRM teigimu, 2018, 2019 ir 2020 metais koeficientas didinamas kasmet po 0,8 koeficiento, atsižvelgiama į priedų už laipsnį didėjimą nuo 2018 m.  ir atsižvelgiama į priedo už stažą didėjimą kas 3 metus. Tuo tarpu 2017 metų koeficientai yra faktiškai nustatyti ir gali nesutapti su Vidaus tarnybos statuto priede nustatytais koeficientų dydžiais.

 

VRM atkreipia dėmesį, kad 15 ir 14 grupių pareigūnų yra tik PAGD ir VSAT bei joms pavaldžiose įstaigose.

 

Visų kitų vidaus reikalų centrinių įstaigų (PD, VST, VAD, FNTT) ir joms pavaldžių įstaigų pareigūnų startinė pareigybių grupė – 13.

 

Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad mažiausias galimas Vidaus tarnybos statute šiuo metu numatytas pareiginės algos koeficientas (3,2) yra nustatytas tik 16 pareigūnų (visi jie tarnauja PAGD pavaldžiose įstaigose). Atlyginimas „į rankas“ apskaičiuotas neįvertinus taikomo PNPD.

 

DOKUMENTĄ SU IŠSAMIA INFORMACIJA RASITE ČIA.