Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
VRM: pirminės grandies pareigūnas jau šiemet turi gauti ne mažiau kaip 600 eurų
2016-04-08

Vyko diskusija apie Vidaus tarnybos statuto įgyvendinimą policijos sistemoje, praktinius reformos aspektus.

„Pokyčių vidaus reikalų sistemoje seniai reikėjo – manau, tą visi suvokiame ir pritariame. Suprantu norą juos įgyvendinti kuo greičiau, tačiau kartu primenu, kad tam turite ketverius metus. Nereikia delsti, tačiau sprendimai turi būti labai gerai apgalvoti, išdiskutuoti su profsąjungomis, su visais sistemos žmonėmis“, – pabrėžė ministras S. Skvernelis.

Jo žodžiais, diegiama filosofija, kad atlyginimą reikia užsidirbti, yra teisinga, tačiau reforma negali būti vykdoma „buldozerio principu“. Būtina ieškoti sprendimų, sąlyčio taškų, reikia atsižvelgti į policijos įstaigų teritorinius bei kitokius veiklos aspektus.

„Įgyvendinant pokyčius būtinas dialogas, glaudus bendradarbiavimas su profesinėmis sąjungomis. Pastarosios, mano nuomone, irgi turi padėti policijos vadovybei, o ne būti jos priešininkais. Pagaliau būtina išsaugoti sistemos žmonių lojalumą, darną ir nusiteikimą efektyviai dirbti“, – akcentavo Vidaus reikalų ministerijos vadovas.

Susitikime pasikeista nuomonėmis dėl praktinių reformos įgyvendinimo niuansų. Akcentuota, jog būtina skirti didesnį dėmesį komunikacijai, pasekmių ir rezultatų analizei, poveikio vertinimui tiek dėl žmonių saugumo, tiek dėl stabilumo sistemos viduje.

Dar kartą akcentuoti esminiai pokyčių tikslai, iš kurių pagrindinis – turi didėti pareigūnų pajamos. Pirminės grandies pareigūno alga jau šiemet turi būtų ne mažesnė kaip 600 eurų. Suplanuota, jog atlyginimas turi didėti etapais. Pavyzdžiui, pirminės grandies policijos pareigūno darbo užmokestis per keletą metų turi išaugti nuo 768 iki 1053 eurų, vidurinės grandies pareigūno – nuo 982 iki 1316 eurų.

Tas pats galioja ir kitoms statutinėms VRM sistemos įstaigoms: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai, Valstybė sienos apsaugos tarnybai, Vadovybės apsaugos departamentui bei Viešojo saugumo tarnybai. Juose irgi suplanuotas laipsniškas ir reikšmingas pareigūnų atlyginimų augimas.

VRM informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?