Pagalba
VSAT prasidėjo aktyvios derybos dėl šakos kolektyvinės sutarties
2015-06-29

Visų derybų metu bus tariamasi dėl kolektyvinės sutarties teisiniai aspektai, socialinė, partnerystės, apsauginė ir teisėkūros funkcijos, taip pat šiuo dokumentu sukuriamos teisės normos ir nuostatos.

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Vladimiras Banelis tikisi, kad ši sutartis taps efektyvia priemone, padėsiančia pagerinti pasieniečių darbo sąlygas. „Sutartyje bus numatytos tokios nuostatos kaip motyvacinė sistema, skaidrios karjeros perspektyvos, suteikiama galimybė derinti darbą ir šeimą. Sieksime, kad kolektyvinės derybos vyktų sklandžiai, o pasirašyta sutartis numatytų ne tik tokias palankias sąlygas kaip policijoje, kalėjimų departamente, bet ir dar geresnes“.

Šakinė kolektyvinė sutartis bus naudinga tiek VSAT darbuotojams bei tarnautojams, tiek darbdaviui. Svarbi numatomos sutarties naujovė bus ta, kad raštiškais susitarimais bus įtvirtinti dalykai, dabar neretai galintys priklausyti nuo vadovų valios.

Kolektyvinė sutartis yra norminio pobūdžio susitarimas tarp darbdavio ir profesinės sąjungos dėl darbo, darbo apmokėjimo, darbo organizavimo, darbuotojų saugos, darbo ir poilsio laiko bei kitų socialinių ir ekonominių sąlygų. Sutarties šalys yra darbuotojų kolektyvas, kuriam atstovauja organizacijoje veikianti profesinė sąjunga, ir darbdavys (vadovas) arba įgalioti administracijos pareigūnai. Jeigu įstaigoje veikia kelios profesinės sąjungos, kolektyvinę sutartį sudaro jungtinė profesinių sąjungų atstovybė ir darbdavys. Jungtinė profesinių sąjungų atstovybė sudaroma profesinių sąjungų susitarimu.

LPPPS informacija