Pagalba
2700
narių
6
organizacijos
Pagalba
VSAT rinktinėse išrinktos geriausios užkardos
2015-11-17

Toks konkursas VSAT organizuojamas ketvirtus metus iš eilės. Pirmajame jo etape buvo vertinamos visos 40 pasieniečių užkardų. Specialiai sudarytos komisijos šešiose VSAT rinktinėse, užtikrinančiose fizinę sienos apsaugą, išrinko po geriausią savo užkardą.

Ignalinos rinktinėje geriausia pripažinta Švenčionių užkarda, Vilniaus rinktinėje – Dieveniškių, Varėnos –Aleksandro Barausko (nuotraukoje), Lazdijų – Kalvarijos, Pagėgių – Bardinų, Pakrančių apsaugos –Kopgalio užkarda. Iš šių šešių VSAT centrinėje įstaigoje sudaryta vertinimo komisija iki lapkričio 27 d. išrinks pačią geriausią užkardą iš visų 40-ies.

Abiem etapais užkardos vertinamos pagal daugybę kriterijų. Atsižvelgiama į jų šiemetinius veiklos rezultatus, užfiksuotų įvairių pažeidimų ir sulaikytų pažeidėjų skaičių, sulaikytos kontrabandos atvejus, pasieniečiams sudarytas buitines ir darbo sąlygas, dėmesį mokymui, naujovėms, santykius kolektyve, profesinio meistriškumo ir sporto renginių rezultatus, ryšius su vietiniais gyventojais ir įstaigomis, bendradarbiavimą su teisėsaugos su kitomis institucijomis.

Taip pat vertinama užkardose esančios ginkluotės, specialiųjų priemonių ir įrangos būklė bei priežiūra, dokumentacija, pastatų vidaus ir išorės būklė, estetika, įrenginių būklė ir funkcionalumas, aplinka, teritorijos ir transporto priežiūra ir kt.

Vertinant visas 40 užkardų prioritetas yra veiklos rezultatai. Pagal kitus kriterijus komisijos užkardas vertina ir kriterijų prioritetus nustato atsižvelgdamos į kiekvienos užkardos specifiką.

Konkurso „Geriausia pasienio užkarda“ nugalėtoja bus apdovanota specialiu prizu. 2012 m. jis iškeliavo į geriausia pripažintą VSAT Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardą, saugančią sienos su Baltarusija ruožą. 2013-aisiais geriausia pasienio užkarda buvo nominuota sienos su Rusiją atkarpą sauganti VSAT Pagėgių rinktinės Rociškių užkarda. Pernai šį titalą laimėjo Pagėgių rinktinės Bardinų užkarda.

VSAT informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?