Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Įvertinti pareigūnų bendruomenę auginantys darbuotojai
2024-05-03

Visame pasaulyje teisėsaugos institucijos yra pagrindinis visuomenės tvarkos ir saugumo ramstis. Visgi, pastaruoju metu pareigūnų trūkumo problema iškyla kaip nemenkas rūpestis. Vien praėjusių metų duomenimis, šalies komisariatuose stigo apie 15 procentų pareigūnų. Deja, tai reiškia didesnį krūvį esamiems darbuotojams.

 

Džiugu, jog ši problema nelieka paraštėse ir atrandama vis daugiau būdų skatinti pareigūnų bendruomenę plėstis ir įvertinti tuos, kurie nuosekliai stengiasi dėl jos augimo.

 

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla apdovanojo daugiausiai indėlio į naujų
policijos darbuotojų pritraukimą įdėjusius bendruomenės pareigūnus ir kitus policijos
darbuotojus. Tarp jų: Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos vicepirmininką,
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos
komisariato bendruomenės pareigūnų grupės tyrėją Darijų Malyševą bei aktyvų Lietuvos
policijos darbuotojų profesinės sąjungos narį, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos
komisariato, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnų grupės tyrėją Romą Stašauskį.

 

Apdovanoti pareigūnai daug laiko praleidžia bendraudami su dvyliktų klasių moksleiviais,
kuriems paskaitų metu pasakoja apie darbo policijoje kuriamą vertę bei kodėl gera dirbti
visuomenės ir tėvynės labui. Abu pareigūnai vienbalsiai džiaugiasi su įvairiomis tarnybomis bendradarbiaujant rengiamu projektu „Pasimatuok profesiją“, kuris skirtas apie pareigūno profesiją galvojančiam jaunimui.

 

„Jaunimas yra žingeidus, visada užduoda labai įdomių ir netikėtų klausimų, skatina ir mus pačius tobulėti, eiti koja kojon su naujausiomis aktualijomis. Be to, niekada nežinai, kada sutiksi tą perliuką, kuris ateityje gali tapti geru pareigūnu ar net generaliniu komisaru, o po to didžiuosiesi jį ar ją atradęs. Todėl visad skatinu kolegas dalintis gerąja praktika ir įsitraukti į pokalbius su jaunesniais kolegomis ar jaunimu savo aplinkoje: kaimynais, draugų vaikais, bendruomenės nariais“, – įžvalgomis dalinasi tyrėjas D. Malyševas

 

Už aktyvų bendradarbiavimą su jaunąja karta ir pastangas pritraukiant jaunus žmones į teisėsaugos gretas D. Malyševui ir R. Stašauskiui įteiktos Lietuvos policijos generalinio komisaro padėkos „Už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą“. D.Malyševui suteiktos trys papildomos atostogų dienos.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?