Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
„Programa 1000“ bus pradėta įgyvendinti jau kitąmet
2015-10-26

Atlyginimai palaipsniui didės nuo 2016 m.

Finansų valdybos viršininkas Romualdas Voišnis dalyvius informavo apie parengtą Policijos pareigūnų darbo užmokesčio didinimo 2016-2019 m. programą („Programa 1000“). Programos tikslas – stiprinti policininkų motyvaciją atsakingai ir tinkamai eiti pareigas kartu didinant atsakomybę už tiesioginio darbo rezultatus, tinkamą elgesį visur ir visada.

„Programa 1000“ numato palaipsniui kasmet didinti policijos pareigūnų darbo užmokestį, siekiant, kad minimalus „į rankas“ mokamas atlygis padidėtų nuo šiuo metu gaunamo kiek daugiau nei 400 eurų iki 600 eurų 2016 m., 700 eurų 2017 m., 800 eurų 2018 m. ir 1000 eurų 2019 m.

Jau dabar pradėti darbai, leisiantys taupyti policijos įstaigų asignavimus, tokie kaip:  budėtojų dalių policijos komisariatuose uždarymas, šių struktūrinių AVPK padalinių „užmigdymas“ ir pajėgų valdymas iš apskričių centrų, AVPK ir PK organizacinių padalinių struktūros ir pareigybių skaičiaus optimizavimas, finansų apskaitos tvarkymo ir personalo administravimo centralizavimas, policijos funkcijų optimizavimas, areštinių skaičiaus mažinimas nuo 2016 m. balandžio 1 d. uždarant 7 areštines, laisvių pareigybių skaičiaus didinimas iki 20 proc. nuo šiuo metu esančio 14,7 proc. nepriimant į tarnybą, išskyrus baigusius kursantus ir studentus. Tikimasi, kad tikslui pasiekti pavyks gauti ir papildomus asignavimus iš valstybės biudžeto.

L. Pernavas sakė, kad šiuo metu turime pakankamai daug ne geriausiai apmokamų policininkų, dalis kurių, deja, nebrangina pareigūno vardo. Tai parodė pastarieji įvykiai, kai neblaivūs policininkai buvo sustabdyti vairuojant transporto priemones. Policijos vadovybės tikslas yra turėti mažiau, bet tikrai gerai apmokamų pareigūnų, pasiekti, kad darbas policijoje taptų prestižiniu, o norinčiųjų būti pareigūnu būtų gerokai daugiau nei yra dabar.

Planuojama, kad „Programa 1000“ bus įgyvendinama etapais, kasmet koreguojama atsižvelgiant į faktinį įgyvendinimą ir aplinkos faktorius. Anot policijos vadovų, svarbu sugebėti tinkamai optimizuoti funkcijas, policijos komisariatų lygmeniu atlikti viešosios ir kriminalinės policijos funkcijų sinergiją, garantuojant tinkamą reagavimą į įvykius. Susitikime buvo pritarta tokiai programai ir pavesta policijos įstaigoms pagal pateiktus preliminarius 2016 m. biudžeto skaičius įvertinti galimybes mokėti 1 etape numatyta darbo užmokestį į rankas (pirminės grandiens pareigūnams – ne mažiau 600 eurų, vidurinės – ne mažiau 700 eurų) ir terminą, nuo kada tai galima padaryti.

Pareigūnų darbo užmokestis gali kilti jau nuo šių metų

R. Voišnis sakė, kad policijos įstaigos pateikė siūlymus dėl pareigūnų darbo užmokesčio didinimo dar 2015 m. siekiant tinkamai pasiruošti įgyvendinti naujos redakcijos Vidaus tarnybos statutą.

Nutarta pavesti policijos įstaigoms, atliekant skaičiavimus darbo užmokesčio didinimui nuo kitų metų, kartu įvertinti galimybes mokėti priedą už suteiktą aukštesnę kvalifikacinę kategoriją, tinkamai atliekantiems pavestas funkcijas, padidintą atlyginimą dėl pirminės grandies patrulių/postinių pareigybių pakeitimo į vyresniųjų patrulių/postinių pareigybes ir esant poreikiui keičiant vyresniųjų patrulių/postinių pareigybes į vyriausiųjų. Kitas variantas – visų pirminės grandies patrulių/postinių ir vyresniųjų patrulių/postinių pareigybių pervardijimas į vyriausiųjų. Tokie veiksmai gali būti atlikti 2015 m. 

Tuo tarpu Policijos departamento Finansų valdyba per savaitę nuo atsakymų pateikimo datos turės apibendrinti įstaigų pateiktus skaičiavimus ir pateikti Policijos departamento vadovybei galutiniam sprendimui priimti.

NPPSS informacija