Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
UGPS apgynė nario teises - tarnybinių ginčų komisija panaikino sprendimą reikalauti atlyginti žalą
2024-04-18

2023 metų lapkričio mėnesį ugniagesys gelbėtojas M.S., tarnybos metu vykdamas į iškvietimą su tarnybine autocisterna, pateko į eismo įvykį – ugniagesių autocisterna slydo ir atsirėmė į staigiai stabdžiusį policijos automobilį. Įvykis buvo nežymus, tačiau transporto priemonės apgadintos – ugniagesių autocisternai išdaužta priekinė lempa, įlenktas buferis. Ugniagesių automobilio vairuotojas buvo pripažintas kaltu dėl eismo įvykio.

 

Po šio įvykio Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) tyrėjas surašė tarnybinio patikrinimo išvadą, kurios esmė - ugniagesiui turi būti taikoma materialinė atsakomybė. Išvadoje taip pat nurodyta, kad reikėtų sumažinti žalos atlyginimą atsižvelgiant į tai, jog ugniagesys netinkamai įvertino meteorologines sąlygas, nors įprastu atveju tai vertintina kaip pakankamai atsargus veikimas.

 

PAGD direktorius šių metų vasario mėn. pateikė raštą ugniagesiui gelbėtojui M.S., kuriuo pasiūlė geranoriškai atlyginti 50 procentų žalos - 992,99 eurus per 3 mėnesių laikotarpį. Pareigūnas taip pat buvo informuotas, kad negavus žalos atlyginimo, bus pradėtas žalos išieškojimas. 

 

Pareigūnas nesutiko su tokiu sprendimu ir Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) teisininkas parengė skundą, su kuriuo pareigūnas kreipėsi į PAGD tarnybinių ginčų komisiją.

 

Skunde buvo prašoma panaikinti sprendimą reikalauti iš jo materialinės žalos atlyginimo, kaip nepagrįstą. Jis pažymėjo, kad atliekant tarnybinį patikrinimą nebuvo įvertinta tai, kad pareigūnas veikė tarnybinio būtinumo sąlygomis. Taip pat neįvertinta, jog reagavimas į iškvietimus yra itin rizikinga veikla, šios veiklos rizika turi prisiimti darbdavys, negalima jos reikšmingos dalies perkelti pareigūnui. Buvo nurodyta ir daugiau reikšmingų pažeidimų atliekant tarnybinį patikrinimą. Pavyzdžiui, atliekant tarnybinį patikrinimą dėl materialinės žalos atlyginimo, pareigūnui nebuvo sudaryta galimybė pateikti paaiškinimą, tarnybinio patikrinimo išvada neišsami ir neobjektyvi. 

 

Tarnybinių ginčų komisija išnagrinėjo pareigūno skundą ir bendru sutarimu priėmė sprendimą pareigūno skundą tenkinti bei pasiūlė PAGD direktoriui panaikinti sprendimą reikalauti iš pareigūno materialinės žalos atlyginimo. Direktorius pritarė komisijos siūlymui ir panaikino reikalavimą atlyginti materialinę žalą. 

 

„Reikia pasidžiaugti, kad tarnybinių ginčų komisija išgirdo pareigūno argumentus ir juos tinkamai įvertino. Kartu tenka apgailestauti, kad tarnybinis patikrinimas buvo atliktas paviršutiniškai ir pareigūnas nepagrįstai gąsdintas reikalavimais išieškoti žalą, o tokios neteisybės nepastebėjo nė vienas sprendimą rengęs ar jį laiminęs pareigūnas, kol profesinė sąjunga neišdėstė argumentų juodu ant balto. Kviečiame visus pareigūnus, suabejojusius dėl jų atžvilgiu priimto sprendimo kreiptis į savo profesinę sąjungą”, - sako UGPS pirmininkas Miroslavas Gerasimovičius. 

 

---

 

BNS nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?