Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Įvyko pirmasis profesinių sąjungų atstovų susitikimas, skirtas pristatyti Valstybės sienos apsaugos šakos kolektyvinę sutartį
2019-08-14

Praėjusią savaitę Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Uosto užkardoje, kur vyko pirmasis profesinių sąjungų susitikimas su VSAT pareigūnais ir darbuotojais, skirtas pristatyti Valstybės sienos apsaugos šakos kolektyvinę sutartį.

 

Susitikimo dalyviams LPPPS tarybos pirmininkas Jevgenijus Amelinas pasakojo apie šios sutarties tikslus, sutartyje numatytas garantijas profesinių sąjungų nariams, pavyzdžiui, darbuotojui, kurio atžvilgiu nepradėtas ikiteisminis tyrimas ar tarnybinės nuobaudos skyrimo procedūra, neturinčiam galiojančių tarnybinių nuobaudų, ilgiau kaip 3 metus esančiam profesinės sąjungos nariu, turinčiam daugiau kaip 10 metų tarnybos ar darbo VSAT stažo, atleidžiamam iš pareigų jo paties prašymu, iš sutaupytų VSAT darbo užmokesčio lėšų išmokama jo vieno mėnesio pareiginės algos dydžio išmoka. Taip pat buvo aptartas profesinių sąjungų vaidmuo priimant įvairius sprendimus ir sutartyje apibrėžtas darbuotojų motyvacijos didinimas bei numatyti reikalavimai, susiję su darbuotojų darbo ir poilsio laikais.

 

Be to, vykusio susitikimo metu NPPSS pirmininkas Vladimir Banel pristatė ir Nacionalinę kolektyvinę sutartį.

 

„Tai buvo pirmasis tokio tipo susitikimas su VSAT, tačiau palaipsniui planuojame apsilankyti visuose VSAT teritoriniuose padaliniuose. Mums labai svarbu, kad tiek darbuotojai, tiek pareigūnai žinotų apie visas jiems suteikiamas garantijas,“ – sako J. Amelinas.

 

Po profesinių sąjungų pristatymo vyko diskusija su dalyviais, kur visi norintys galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus.

 

Šiandien dar vienas tokio tipo susitikimas vyksta Klaipėdoje. Taip pat šį mėnesį profesinių sąjungų atstovai dar planuoja apsilankyti Varėnos rinktinės Purvėnų užkardoje ir Aviacijos valdyboje. LPPPS ir NPPSS atstovai ragina VSAT darbuotojus ir pareigūnus sekti informaciją apie artėjančius susitikimus ir nepraleisti progos juose apsilankyti.

 

Valstybės sienos apsaugos šakos kolektyvinė sutartis pasirašyta šių metų liepos 9 d. Sutartį su Vidaus reikalų ministerija, be kitų organizacijų, pasirašė ir NPPSS, kuriam priklauso LPPPS. Šis dokumentas pakeitė nuo 2016 m. galiojusią šakos kolektyvinę sutartį. Naujosios sutarties pasirašymas buvo būtinas įsigaliojus naujam Darbo kodeksui.

 

Sutartis galioja 4 metus. Šalims nepareiškus noro nutraukti, jos galiojimas kiekvieną kartą pratęsiamas dar 4 metams ta pačia tvarka, kaip ir buvo sudaryta, suderinus su Finansų ministerija.

 

IMG_3561_1

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?