Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Įvyko Susivienijimo Tarybos posėdis
2023-09-08

Ketvirtadienį įvyko Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) tarybos posėdis. 

 

Renginys prasidėjo nuo buvusių NPPSS lyderių pagerbimo. Medaliu „Už nuopelnus NPPSS“ buvo apdovanoti Susivienijimo įkūrėjai Vytautas Bakas, Vladimir Banel, Tomas Vaitkunskas, Vytautas Lamauskas. Medalis taip pat buvo skirtas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Laurynui Kasčiūnui. Iš viso apdovanoti 28 žmonės, įvairiu metu buvę NPPSS Taryboje ir įnešę svarų indėlį į organizacijos veiklą bei vystymąsi. Deja, tačiau vienam iš jų – Donatui Minkauskui – apdovanojimas atiteko jau po mirties.

 

NPPSS tarybos posėdyje buvo priimta rezoliucija, kuria reikalaujama kitų metų pareigūnų darbo užmokesčio fondą didinti bent 10 proc. 

 

Dokumente, kuris skirtas Vyriausybės ir Seimo atstovams, be kita ko, pareigūnai politikų reikalauja laikytis savo įsipareigojimų.  „Lietuvos Respublikos Vyriausybės (reikalaujame) laikytis savo įsipareigojimų – daugiau dėmesio skirti motyvacinei sistemai tobulinti ir konkurencingam darbo užmokesčiui kaip prielaidoms, didinančioms valstybės tarnybos patrauklumą išlaikyti. Todėl 2024 metams būtina skirti papildomą finansavimą ir Vidaus reikalų ministerijos bei Aplinkos ministerijos darbo užmokesčio fondo asignavimus didinti ne mažiau 10 procentų“, – teigiama Rezoliucijoje.

 

Jei Vyriausybė iki šių metų rugsėjo 15 d. nesusitiks su NPPSS atstovais ir nesikonsultuos dėl darbo užmokesčio asignavimų didinimo, pareigūnai pasilieka teisę inicijuoti protesto akcijas.

 

Kadangi organizacija per du metus beveik padvigubėjo, buvo papildyta NPPSS taryba išrinktais šešiais naujais nariais. 

 

NPPSS Tarybos posėdyje dalyvavo ir profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, kitų darbuotojų teises ginančių organizacijų atstovai.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?