Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
EuroCOP siekis stiprinti pareigūnų teises susilaukė pirmojo atgarsio
2018-10-15

Europos policijos konfederacijos (EuroCOP) dėka klausimai dėl socialinių pareigūnų teisių ir sveikatos bei apsaugos užtikrinimo yra vis arčiau sprendimo Europos Parlamente. 

 

Prieš kurį laiką Europos policijos konfederacija (EuroCOP) Europos Parlamentui pateikė elektronines peticijas, kuriose prašoma užtikrinti Europos pareigūnų saugias ir sveikas darbo sąlygas, socialines teises ir teisę streikuoti, įtraukti pareigūnus į visus naujus teisės aktus dėl bendros darbuotojų padėties kontinente. EuroCOP vienija 35 Europos policijos pareigūnų profesines sąjungas, įskaitant ir Nacionalinį pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimą. Peticijas pasirašė EuroCOP prezidentė Angels Bosch. 

 

Anksčiau rašėme:

 

EuroCOP į EP kreipėsi su peticija dėl pareigūnų socialinių teisių užtikrinimo

 

EuroCOP į EP kreipėsi su peticija dėl saugių darbo sąlygų

 

Prieš tęsiant šių klausimų tolimesnį svarstymą jie bus teikiami Europos Komisijui įvertinimui.

 

Pasak EuroCOP, šiuo metu kai kuriose Europos valstybėse ribojamos pareigūnų teisės į saviraišką, burimąsi į asociacijas, asamblėjas, derėtis kolektyvinėse derybose, veikti kolektyviai, gauti informaciją ir vykdyti konsultacijas. Teigiama, kad laisvės dalyvauti profesinės sąjungos veikloje, būti jos nariu yra ypač apribotos Ispanijoje, Portugalijoje ir Airijoje.

 

Europos Parlamento Peticijų komitetas patvirtino, kad EuroCOP peticija buvo perduota Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų bei Užimtumo ir socialinių reikalų komitetams. EuroCOP atstovams pažadėta nuolat atnaujinti informaciją apie peticijos aptarimo progresą Europos Parlamento institucijose.