Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Europos policijos profesinės sąjungos siekia pareigūnų aprūpinimo ir visuomenės saugumo
2014-05-02

Europos policijos konfederacijos (EuroCOP) prezidentė Anna Nellberg pasidžiaugė, jog kai kurie pagrindiniai EuroCOP reikalavimai, susiję su tarpvalstybiniu policijos bendradarbiavimu, teisėsaugos pareigūnų mokymais, infomacijos mainais bei valstybių tarpusavio pasitikėjimo stiprinimu, buvo įtraukti į galutinį Europos Komisijos dokumentą, paskelbtą šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį. „Taip, turime mąstyti realiai: pasaulis nepasikeis per dieną, tačiau pradžia yra gera“, - pridūrė ji.

 „Labai svarbu, kad politikos formuotojai būtų tinkamai informuoti ir suvoktų, kokias sunkias pasekmes turi nacionalinio biudžeto mažinimas. Biudžeto klausimas yra nacionalinių vyriausybių prerogatyva, todėl mes, EuroCOP nariai, turime skleisti šią aiškią žinią ir nacionaliniu lygmeniu. Europos lygmeniu mes toliau raginsime policijai skirti tokį biudžetą, kuris reikalingas saugiai Europai užtikrinti, toliau pabrėšime dalijimosi geriausios praktikos pavyzdžiais bei atviro bendravimo poreikį“, - užtikrino EuroCOP prezidentė Anna Nellberg.

NPPSS vadovas Vladimir Banel pabrėžė, jog itin didelę grėsmę tiek Europos, tiek konkrečiai Lietuvos saugumui ir teisėsaugos pajėgoms kelia Ukrainoje vykstantys neramumai.

„Turime susirūpinti viešojo saugumo lygiu, užtikrinti saugumo pajėgų, policijos, pasienio ir kitų institucijų pasirengimą ir aprūpinimą bei skatinti pareigūnų lojalumą“, - pažymėjo V. Banel.

Susitikime kalbėjęs Europos Parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis policijos pareigūnus vadino „teisingumo riteriais“, sakydamas, jog tai galbūt ir skamba kaip idealas, bet jo reikia siekti. Vis dėlto europarlamentaras pabrėžė, jog dabartinė teisėsaugos situacija yra itin pavojinga.

„Daugelis struktūrų – Europos Sąjunga, Jungtinės tautos ir kitos – turi savo įstatymus, nurodymus, tačiau viskas gali būti labailaikina ir vieną dieną sugriūti. Matome Ukrainojeformuojasi naujas požiūris: policija gina valstybę, kad apsaugotų visuomenę. Kariuomenė čia nebėra vienintelė jėga” – aiškino V. Landsbergis.

Pareigūnų profesinės sąjungos vadovas V. Banel susitikime taip pat akcentavo socialinio dialogo svarbą ir itin žemą jo lygį Lietuvoje, ypač kalbant apie bendradarbiavimą su Lietuvos Respublikos Vyriausybe, Vidaus reikalų ministerija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu.

„Institucijų vadovai vengia derybų, bedradarbiavimo, kai kur ribojamos galimybės veikti profesinėje sąjungoje. Akivaizdu, jog ne visi Europos Sąjungos aktai Lietuvoje įgyvendinami tinkamai“, - teigė V. Banel.

 

Daugiau informacijos apie susitikimo rezultatus bus pateikta artimiausiu metu.

 NPPSS informacija

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?