Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kitų metų teisėsaugos įstaigų finansavimo klausimai iš Seimo grįžta į Vyriausybę
2019-11-20

Šiandien Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje buvo svarstomas kitų metų šalies biudžeto projektas, kuriame ir statutinių įstaigų finansavimo 2020 m. klausimai. Dabar kitų metų šalies biudžeto projektas iš Seimo grįžta į Vyriausybę. Čia bus toliau sprendžiama, kurioms sritims ir kiek lėšų iš valstybės iždo bus skiriama kitais metais. Kalbėdamas apie planuojamus 2020 m. statutinių įstaigų biudžetus ir jų svarstymus Seimo komitetuose Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel sako, jog pareigūnų bendruomenės nuotaikos po svarstymų Seime – dvejopos.

 

„Buvome aktyvūs mums svarbiausiuose Seimo komitetuose: Teisės ir teisėtvarkos, Nacionalinio saugumo ir gynybos, Socialinių reikalų ir darbo, Biudžeto ir finansų. Galiu pasakyti, kad politikų požiūris į lėšų poreikį mūsų sritims išsiskyrė. Seimo nariai komitetuose pritarė pasiūlymams vienoms sritims skirti papildomą finansavimą, kitoms gi – ne“, – sako V. Banel.

 

Primename, jog NPPSS skaičiavimu, būtina skirti ne mažiau kaip 1 mln. eurų papildomų lėšų Viešojo saugumo tarnybai, 6 mln. eurų Valstybės sienos apsaugos tarnybai, 3,5 mln. eurų Policijos departamentui ir 16,3 mln. eurų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui.

 

„Geriausiai statutinių įstaigų problemas supranta ir spręsti jas, didinant finansavimą, stengiasi Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai. Komitetas pritarė pasiūlymui skirti papildomus 10,5 mln. eurų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui, tiksliau ugniagesių darbo užmokesčiui didinti. Papildomus 3,5 mln. nutarta siūlyti skirti Policijos departamentui. Deja, tačiau pasiūlymams skirti papildomus pinigus Viešojo saugumo tarnybai ir Valstybės sienos apsaugos tarnybai pritarta nebuvo“, – teigia NPPSS pirmininkas. „Labiausiai buvome skandinami Teisės ir teisėtvarkos komitete. Apmaudu, jog pagrindinio mums komiteto nariai nedaug nutuokia apie teisėsaugos ir teisėtvarkos įstaigų bei eilinių pareigūnų padėtį.“

 

Kova dėl finansavimo iš Seimo persikelia į Vyriausybę. NPPSS jau kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir Vyriausybės kanceliariją su konkrečiais pasiūlymais ir skaičiavimais, susijusiais su lėšų poreikiu statutinėms įstaigoms. 

 

NPPSS reikalauja politikų skirti papildomas lėšas statutinių įstaigų pareigūnų darbo užmokesčiui didinti – „Programai 1000“ įgyvendinti. Įsipareigojimai pareigūnų mėnesinį atlyginimą padidinti bent iki 1000 eurų buvo įtvirtinti Vyriausybės programoje ir jos įgyvendinimo priemonių plane.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?