Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Konsultacijos dėl VMT pertvarkų
2023-11-15

Praėjusią savaitę Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinei sąjungai (LAASDPS) buvo pristatytas Valstybinės miškų tarnybos (VMT) administracijos naujos struktūros projektas. LAASDPS įvertino pateiktą informaciją ir išskyrė keletą probleminių klausimų, susijusių su rengiamais įvykdyti VMT administracijos skyrių struktūriniais pokyčiais, kurie gali turėti įtakos VMT darbuotojų darbo sąlygoms ir socialinėms garantijoms. Dėl projekto tvirtinimo nuspręsta pradėti konsultavimo procedūrą ir apie tai informuota VMT.

 

Šios savaitės pradžioje kartu su VMT darbo taryba įvyko pirmoji konsultacija su VMT administracija dėl šio klausimo. VMT pristatė numatomos tarnybos struktūros pakeitimo viziją, atsakė į LAASDPS iš anksto pateiktus klausimus. Diskusijų metu buvo dalinamasi argumentais apie galimo pokyčio įtaką, jų naudą ir galimus trūkumus, rizikas. LAASDPS pateikė pastabas dėl planuojamų pertvarkų masto, galimų procedūrinių kliūčių įgyvendinant pokyčius ir rizikų, siekiant vienu metu keisti VMT struktūrą ir ją skaidant etapais. Profesinė sąjunga pasiūlė skaidyti pertvarką į mažesnius, labiau aiškius ir mažiau sąnaudų reikalaujančius procesus, kurie iš karto neapimtų visos įstaigos. 

 

Nuspręsta tęsti konsultavimo procedūrą dėl siūlomų VMT struktūros keitimų. Tam, kad būtų detaliai įvertintas naujos struktūros projektas, LAASDPS paprašė pateikti detalesnę informaciją apie atskirų padalinių formavimą, steigimo laiką, juose planuojamų etatų skaičių bei funkcijas. 

 

„Nuoširdžiai viliuosi, kad ilgos ir pakankamai konstruktyvios diskusijos buvo naudingos. Konsultacijų metu pasidalinome svarbia informacija, patirtimi, įžvalgomis, kurios padės pasiekti optimalų ir rezultatyvų galutinį sprendimą. Žinoma, tam reikės laiko. Bet, svarbu tinkamai pasiruošti pokyčiams, kad įstaigos siekiami pokyčiai nepakenktų jai pačiai bei darbuotojų darbo ir socialinėms garantijoms, – teigė LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.  

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?