Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Naujasis policijos generalinis komisaras: departamento ir komisariatų durys bus vėl atviros profesinėms sąjungoms 
2019-11-27

Antradienį policijos pareigūnus vienijančių profesinių sąjungų atstovai pirmąkart susitiko su naujuoju policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla. Susitikime taip pat dalyvavo ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel, Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos (LPDPS) pirmininkas Saulius Grigonis, vicepirmininkė Vaida Bratcher ir tarybos pirmininkas Egidijus Jankauskis.

 

Susirinkusiems profesinių sąjungų atstovams R. Požėla teigė, jog Policijos departamentas verčia naują veiklos puslapį, kuriame ypač daug dėmesio bus skiriama socialinės partnerystės plėtrai ir departamento vadovų kompetencijos didinimui (kaip galimas įrankis paminėtas vadovų rezervas). Be to, naujasis Policijos generalinis komisaras sakė tęsiantis struktūrines pertvarkas, o departamente bus sukurta tarpinstitucinė grupė, skirta departamento pokyčių ir naujų veiklos krypčių bei modelių paieškai ir įgyvendinimui. Visuose šiuose procesuose, teigė R. Požėla, profesinėms sąjungoms bus skirtas svarbus vaidmuo.

 

NPPSS pirmininkas Vladimir Banel sako, kad patys svarbiausi pareigūnų bendruomenei atrodo du klausimai: socialinio dialogo atkūrimas ir jo vystymas departamente bei derybos dėl šakos kolektyvinės sutarties.

 

„Šiuos klausimus galiu pavadinti svarbiausiais ar net strateginiais. Be jų, dar yra visa eilė einamųjų problemų, kurias reikia kuo greičiau spręsti. Mintyje turiu policijos pareigūnų motyvacijos didinimą ir darbo užmokesčio kėlimą. Taip pat jų mokymus, mokymų turinį, kokybę, aprūpinimą tarnybos priemonėmis, ginkluote. Pareigūnų trūkumą, ypač Vilniuje ir kituose didmiesčiuose. Darbo krūvių tinkamą paskirstymą, tarnybos laiko apskaitą. Vadovų atrankos viešumą ir tinkamus procesus. Automobilių parko kasko draudimus. Žodžiu, naujajam generaliniam komisarui ir jo komandai veiklos tikrai netruks, bet pirmieji jo žingsniai mums leidžia manyti, kad problemos bus sprendžiamos, o socialinė partnerystė grąžinama į departamento darbotvarkę ir sprendimų priėmimą“, – mintimis dalijasi V. Banel. 

 

Anot profesinių sąjungų atstovų, vienas iš būdų pajudinti šių problemų sprendimą iš mirties taško – naujos kolektyvinės sutarties pasirašymas.

 

„Tikro socialinio dialogo su Policijos departamentu neturėjome beveik visą prieš tai vadovavusio generalinio komisaro kadenciją. Savo ruožtu, R. Požėla užtikrino, kad profesinės sąjungos taps lygiaverčiu partneriu sprendimų priėmimuose. Tai džiugina ir teikia vilties, kad visas susidariusių problemų sąrašas palaipsniui tirps“, – teigia S. Grigonis.

 

S. Grigonis taip pat kalbėjo apie būtinybę gerinti tarnybos mikroklimatą. 

 

„Siečiau tai su vadovų krize. Psichologinė pareigūnų būsena daugelyje tarnybos vietų šiuo metu tikrai nėra gera. Naujasis generalinis komisaras ir jo artimiausia aplinka šiai problemai turėtų skirti ypatingą dėmesį, nes tik išsprendus ją mes turėsime efektyvią ir Lietuvos žmonėms padėti gebančią policiją“, – sako S. Grigonis.   

 

Nuotrauka © Policijos departamentas

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?