Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS atstovai susitiko su Seimo pirmininke
2023-09-29

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai šiandien susitiko su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen.

 

Susitikimo metu pareigūnų atstovai Seimo pirmininkei išdėstė bendruomenės reikalavimus, susijusius su parengtomis Vidaus tarnybos statuto pataisomis, būtinybe rasti papildomą 55 mln. eurų finansavimą Vidaus reikalų ministerijos pavaldume esančių įstaigų pareigūnų darbo užmokesčio didinimui 2024 m. ir būtinumu aplinkosaugos valstybės tarnautojų ir darbuotojų darbo užmokesčio asignavimus kitais metais didinti bent 5,9 mln. eurų.

 

NPPSS pirmininkas Saulius Džiautas, kalbėdamas apie Vidaus tarnybos statuto pataisas, stebėjosi, kad jos parengtos visiškai ignoruojant pareigūnų nuomonę. „Dabartinės pataisos derintos su pareigūnų bendruomene nebuvo. Mūsų atstovai dvejus metus gaišo laiko specialioje darbo grupėje, teikėme pasiūlymus, dalyvavome derybose, pasiekėme kompromisus. Visus mus ir VRM įstaigas tenkinęs projektas galiausiai nugulė į tolimiausius stalčius, o Seimui teikiamas svarstyti naujas projektas, bloginsiantis pareigūnų tarnybos sąlygas, socialines garantijas“, – sako S. Džiautas.

 

„Atrodo, Seimo pirmininkė išgirdo mūsų poziciją, pritarė nuomonei, kad vykdant reformą negalima demotyvuoti pareigūnų, mažinti jų socialines garantijas. Taip, reformos yra reikalingos, tačiau jos neturi sukurti situacijų, kuomet demotyvuoti ir nusivylę permainomis patyrę pareigūnai išeis į pensiją ar tęs darbus kitur. Mūsų vertinimu, tokių pareigūnų vidaus reikalų sistemoje yra virš 20 proc., o policijoje – daugiau nei 30 proc.“, – teigia NPPSS pirmininkas. 

 

NPPSS atstovai informavo Seimo pirmininkę apie minimalų papildomų VRM ir aplinkosaugos įstaigų darbo užmokesčio asignavimų poreikį. „Šios lėšos būtinos tam, kad pareigūnai, valstybės tarnautojai ir darbuotojai toliau išliktų motyvuoti. Juk ir pačios Vyriausybės programoje kalbama, - bus daugiau dėmesio skiriama motyvacinei sistemai tobulinti ir konkurencingam darbo užmokesčiui. Kol kas, atrodo, tai yra tuščia valdančiųjų deklaracija. Jei kalbėti apie aplinkosaugos sistemą, situacija joje dar tragiškesnė. Aplinkosaugos sektoriui šiemet biudžete darbo užmokesčio fondo lėšos nebuvo didinamas, o Aplinkos ministerijos pavaldžioms įstaigoms buvo keliamas uždavinys mažintis biudžetus 5 procentais“, – aiškina NPPSS vicepirmininkas Vaidas Laukys. 

 

S. Džiautas akcentuoja, kad vien reikiamam sukomplektavimui ir etatų užpildymui VRM reikia 21 mln. eurų. „Neefektyvu mokėti pusantro karto didesnį uždarbį pervargusiam pareigūnui už viršvalandžius, kai už tuos dviejų pareigūnų gaunamus priedus galima išlaikyti trečią etatą. Bet tam sukomplektavimui reikia skirti pakankamai pinigų. Ir padaryta tai turi būti nedelsiant“.

 

Susitikime dalyvavę policijos, sienos apsaugos tarnybos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo bei aplinkosaugos profesinių sąjungų vadovai su Seimo pirmininke pasidalino informacija apie problemas jų srityse. Šiuo metu, pavyzdžiui, Lietuvoje trūksta per 700 ugniagesių-gelbėtojų. 

 

„Demotyvacija patyrusiems pareigūnams yra didžiulė. Yra didelė grėsmė, kad nusivylę daromomis pertvarkomis pareigūnai paliks tarnybą. Išvengti šios rizikos galima tik gerinant tarnybos sąlygas, didinant pareigūnų darbo užmokestį ir socialines garantijas. Šiuo metu policininkai tikrai jaučiasi neįvertinti valstybės“, – sako Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Ineta Kursevičienė.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?