Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS atstovų susitikimai su Seimo nariais R. Šalaševičiūte ir T. Tomilinu
2020-07-03

Vakar Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai susitiko su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) pirmininke Rimante Šalaševičiūtė ir Seimo nariu, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotoju Tomu Tomilinu. 

 

Daugiausiai dėmesio šiuose susitikimuose buvo skirta dviems klausimams: priedų skyrimui su tiesiogine COVID-19 rizika tarnyboje susiduriantiems pareigūnams ir statutinių pareigūnų socialinių garantijų stiprinimui (karių ir pareigūnų valstybiniu pensijų sistemos tobulinimui).

 

Diskusijose apie priedų skyrimą NPPSS pirmininkas Vladimir Banel Seimo nariams priminė, kad Vyriausybė įpareigojo Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) paruošti išvadą šiuo klausimu, o visi tokios išvados parengimo terminai jau seniai praėjo (nors projektui jau pritarė Vidaus reikalų ir Teisingumo ministerijos). Kadangi Seimas pagrindiniu komitetu, sprendžiant šį klausimą, paskyrė būtent SRDK, R. Šalaševičiūtės buvo paprašyta imtis kuo skubesnių praktinių problemos sprendimo veiksmų. Seimo komiteto pirmininkė taip pat buvo informuota, kad NPPSS savo iniciatyva kreipėsi į SAM ir paragino šią ministeriją nedelsiant pateikti išvadą dėl Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo papildymo 32(2) straipsniu įstatymo projekto.

 

„Mes tvirtai laikomės pozicijos, kad priedai turi būti mokami statutinių įstaigų pareigūnams ir darbuotojams, kurie karantino metu vykdė jiems priskirtas funkcijas arba dirbo pavojingų ligų židiniuose. Šią nuostatą dar kartą garsiai išsakėme ir poniai Šalaševičiūtei bei ponui Tomilinui, kurių paprašėme pagalbos išjudinant SAM stringantį klausimą“, – sako NPPSS pirmininkas V. Banel. 

 

Kalbant apie karių ir pareigūnų valstybiniu pensijų sistemos tobulinimą, NPPSS atstovai padėkojo R. Šalaševičiūtei už pastangas spręsti šią įsisenėjusią problemą. 

 

„Labai tikiuosi, kad pagaliau, po ilgus metus trukusių NPPSS raginimu spręsti šį statutiniams pareigūnas ypač svarbų klausimą, socialinių garantijų problemos sprendimas pagaliau pajudės iš mirties taško. Atkreipėme SRDK pirmininkės dėmesį į tai, kad vien matematinio pensijų indeksavimo, sprendžiant šią problemą, nepakaks. O taip pat pateikėme konkrečius savo pasiūlymus, susijusius su pensijų didinimu“, – aiškina V. Banel. 

 

Anot NPPSS atstovų, kompleksinis šios problemos sprendimas turėtų apimti keletą žingsnių. Visų pirma, valstybinės pensijos pagaliau turi būti indeksuotos. Antra, turi būti panaikinti apribojimai statutiniams pareigūnams, esantiems pensijoje ir dirbantiems kitus darbus, dėl socialinės bazinės pensijos dydžio, t.y. bazinė pensija neturi būti paprasčiausiai atimama iš dar dirbančių pensijinio amžiaus pareigūnų. Galiausiai, priemokos ir apmokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą turi būti įskaitomi skaičiuojant karių ir pareigūnų pensijas. Susitikimo metu taip pat buvo akcentuota, kad tokioms nuostatoms pritaria ne tik NPPSS, tačiau ir Krašto apsaugos bei Vidaus reikalų ministerijos.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?