Pagalba
3200
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS gretas papildė profesinė sąjunga „Ekspareigūnai“
2020-10-20

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) gretas papildė profesinė sąjunga „Ekspareigūnai“. Vartus šių metų birželio mėnesį įsteigtos organizacijos narystei Susivienijime atvėrė NPPSS tarybos sprendimas.

 

Buvusių pareigūnų interesams atstovaujančios organizacijos steigėjais ir nariais yra buvę policininkai, pasieniečiai, ugniagesiai gelbėtojai, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, taip pat Lietuvos kariuomenės kariai. Šiai profesinei sąjungai vadovauja Donatas Minkauskas.

 

Svarbiausi profesinės sąjungos „Ekspareigūnai“ veiklos tikslai yra susiję su buvusių pareigūnų pensijų indeksavimu, socialinių garantijų didinimu. Buvę pareigūnai reikalauja nedelsiant inicijuoti teisės aktų pakeitimus bei nustatyti minimalią pareigūnų ir karių pensiją, kuri būtų lygi valstybės politikų, teisėjų, pareigūnų, tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) baziniam dydžiui. Taip pat atsižvelgiant į infliaciją indeksuoti pareigūnų ir karių valstybines pensijas už 4 šio Seimo kadencijos metus.

 

Organizacija daug dėmesio planuoja skirta ir buvusių pareigūnų ir karių integracijos į visuomenę problemos sprendimams.

 

„Ekspareigūnai“ tapo šeštąja NPPSS šakine organizacija. Susivienijimo narėmis taip pat yra Ugniagesių gelbėtojų, Lietuvos pasienio pareigūnų, Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų, Lietuvos policijos darbuotojų ir Viešojo saugumo pareigūnų profesinės sąjungos. 

 

--

 

LRT.lt / D. Urbraso nuotrauka

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?