Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS kreipėsi į Vyriausybę dėl statutinių pareigūnų socialinių garantijų užtikrinimo
2019-05-15

Šią savaitę Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) oficialiai kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį bei vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną dėl to, kad būtų pradėta ieškoti būdų ir būtų imtasi konkrečių veiksmų dėl statutinių pareigūnų socialinių garantijų užtikrinimo.

 

NPPSS pirmininko Vladimir Banel teigimu, lyginant su kitomis Europos valstybėmis, Lietuvoje statutinių pareigūnų socialinių garantijų klausimas vis dar išlieka problema, reikalaujančia didesnio valstybės institucijų dėmesio, o šiuo metu bene aktualiausia problema yra statutinių pareigūnų pensijų klausimas.

 

„Ekonominės krizės Lietuvoje laikotarpiu, dirbantiems, bet jau į pensiją išėjusiems pareigūnams, pensijos buvo sumažintos. Krizei pasibaigus jų dydis nepakito, nors šalies ekonominė padėtis ženkliai pagerėjo. Be to, didėjo tik socialinio draudimo pensijos dydžio priedas prie pareigūnų pensijos, o šis priedas nėra mokamas dirbantiems, tačiau jau į pensiją išėjusiems statutiniams pareigūnams,“ – aiškina V. Banel.

 

NPPSS pirmininkas teigia, kad, siekiant išspręsti šią problemą, būtina keisti teisinį reglamentavimą.

 

„Tik nustačius didesnes statutinių pareigūnų ir karių valstybines pensijas, numatant jų indeksavimo galimybes, bus sudaromos prielaidos pasiekti Europos Sąjungos šalyse narėse nustatytą statutinių pareigūnų pensijų dydį, tuo pačiu keliant tarnybos, paprastai susijusios su padidėjusia įtampa ir stresu, rizika sveikatai bei gyvybei, prestižą,“ – teigia V. Banel.

 

Taip pat jis priduria, kad ne mažiau svarbu yra į pensijos paskaičiavimą įtraukti priemokas, apmokėjimą už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą.

 

Socialinių garantijų užtikrinimo klausimas statutiniams pareigūnams yra vienas iš prioritetinių NPPSS tikslų, dėl kurio susivienijimas ir anksčiau yra teikęs konkrečius pasiūlymus. Todėl NPPSS savo kreipimesi nurodo, kad tikisi betarpiško bendradarbiavimo ir pabrėžia, kad susivienijimo nariai yra pasirengę aktyviai dalyvauti ir teikti pagalbą, įgyvendinant priemones skirtas minėtųjų problemų sprendimui.

 

Nuotrauka © Lietuvos Respublikos Vyriausybė

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?