Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS pirmininkas susitiko su socialinės apsaugos ir darbo ministre
2024-02-01

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Saulius Džiautas šiandien susitiko su Socialinės apsaugos ir darbo ministre Monika Navickiene ir viceministru Vytautu Šilinsku. Susitikimo metu buvo aptartos Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo projekto perspektyvos, diskutuota kolektyvinių sutarčių klausimais.

 

Ministrė patikino, kad įstatymo projektas jau baigiamas ruošti ir po korekcijų, padarytų gavus suinteresuotų institucijų pasiūlymus bei pastabas, galimai bus pateiktas Seimui svarstyti artimiausioje pavasario sesijoje. Įsigaliojimo data priklausys nuo korekcijų, kurios gali pareikalauti papildomų finansų. Su galutiniu projektu, prieš pateikiant Seimui, bus supažindinta ir NPPSS. 

 

Priminsime, kad NPPSS dar praeitą Seimo kadenciją siekė pareigūnų pensijos būtų „atšildymo“ ir jų indeksavimo, kaip yra su senatvės pensijomis. 

 

„Tai 6-7 metų mūsų veiklos darbo rezultatas. Taip, įstatymo dar neturime, bet jo projektas jau yra. Suprantama, tobulumui ribų nėra, mes ne kartą teikėme pasiūlymus, pastabas, idėjas kaip patobulinti projektą. Atsiradusią galimybę pasirinkti pensijos modelį vertinu teigiamai, tačiau svarbu, kad alternatyvinis projektas nepablogintų pareigūnų padėties, o ją pagerintų bei nepažeistų teisėtų lūkesčių. To ir sieksime svarstant jį Seime. Dideliu pliusu yra ir tai, kad 10 tūkst. ekspareigūnų, kurie priklauso ši pensija, ji didės iki 350 eurų“, – sako S. Džiautas.

 

NPPSS surinko iš pareigūnų aibę klausimų dėl šio projekto ir gavo iš SADM atsakymus į juos. Dalį atsakymų, kaip ir ministerijos prezentaciją, galite rasti šio straipsnio pabaigoje. 

 

Kartu su viceministru V. Šilinsku susitikime taip pat buvo kalbėta apie kolektyvines sutartis Lietuvoje. Atkreiptas dėmesys, kad kai kurių Vidaus reikalų ministerijos pavaldume esančių įstaigų kolektyvinės sutartys šiais metais baigs galioti, todėl laukia derybos dėl jų atnaujinimo.

 

Ministrė padėkojo NPPSS pirmininkui už konstruktyvų bendradarbiavimą.

 

---

 

Pristatymas Pareigūnų ir karių valstybinės pensijos

 

Ministerijos atsakymai į pateiktus klausimus

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?