Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS reikalauja Vyriausybės ir Seimo bent 10 proc. didinti pareigūnų ir tarnautojų darbo užmokestį
2023-09-01

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) kreipėsi į šalies Vyriausybę ir Seimą dėl kitų metų planuojamo teisėtvarkos ir aplinkosaugos įstaigų finansavimo. Pareigūnų, valstybės tarnautojų ir kitų biudžetininkų interesus ginanti organizacija reikalauja Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT), Policijos departamento (PD), Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD), Viešojo saugumo tarnybos (VST), o taip pat Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų darbo užmokesčio fondų asignavimus 2024 m. didinti ne mažiau 10 proc., lyginant su 2023 m.

 

„Šalyje yra įgyvendinama viešojo sektoriaus reforma, priimtas Valstybės tarnybos įstatymas, šiemet bus priimti Vidaus tarnybos statuto pakeitimai. Taip siekiama padaryti valstybės tarnybą patrauklesne ir profesionalesne. NPPSS pritaria šiai reformai, ji iš tiesų reikalinga. Tačiau ji negali būti vykdoma darbuotojų, tarnautojų ir pareigūnų sąskaita. Pavyzdžiui, įstaigų vadovų atlyginimai didės bene dvigubai, minimalios algos pakėlimas taip pat  pareikalaus papildomų lėšų, o didžiajai daugumai įstaigų darbuotojų mėginama algas „užšaldyti” iki 2026 metų. Būtent todėl ir reikalaujame bent dešimtadaliu didinti darbo užmokesčio fondą. Juolab, kad ir dabartinės Vyriausybės programoje kalbama apie tai, kad motyvacinės sistemos tobulinimas ir konkurencingas darbo užmokestis yra būtinos prielaidos, siekiant didinti valstybės tarnybos patrauklumą“, – sako NPPSS pirmininkas Saulius Džiautas.

 

Jis taip pat atkreipia dėmesį į dar vieną opią problemą: neskiriant papildomo finansavimo įstaigose ir toliau lieka neužpildyti etatai, dėl ko kiti pareigūnai turi dirbti viršvalandžius, didėja darbo krūvis, už tai yra papildomai mokama ir taip neefektyviai naudojamos lėšos. „Gauname paradoksalią situaciją, kuomet vietoje 3 pareigūnų dirba 2, o sumokama kaip trims“, – pastebi NPPSS pirmininkas.

 

NPPSS akcentuoja ir tai, kad valstybei niekaip nepavyksta užbaigti „Programos 1000“ įgyvendinimo – šiai dienai pradedančio pirminės grandies pareigūno darbo užmokestis, atskaičius mokesčius, vis dar nesiekia 1 tūkstančio eurų.

 

Be to, Susivienijimas griežtai nepritaria priedų ir priemokų mažinimui Vidaus tarnybos statute. 

 

„Politikai siūlo bent dvejiems artimiausiems metams „įšaldyti“ biudžetininkų darbo užmokestį dėl naujai siūlomo taikyti bazinio dydžio, panaikinti ir taip menkas egzistuojančias socialines garantijas. Mes esame įsitikinę, kad priedas už turimą stažą ir laipsnį privalo išlikti Vidaus tarnybos statute. Tai yra papildomos garantijos statutiniams pareigūnams, mat jų veikla ir statusas ženkliai skiriasi nuo valstybės tarnautojų, iš kurių, pavyzdžiui, nėra reikalaujama nepriekaištingos reputacijos. Dabar gi turime situaciją, kuomet reforma naikinamos garantijos, tačiau keliami papildomi reikalavimai. Tai, mano nuomone, yra nelogiška ir neteisinga bei, galimai, prieštarauja šalies Konstitucijai“, – pabrėžia S. Džiautas.

 

NPPSS atstovai prašo skubos tvarka organizuoti socialinių partnerių susitikimą su Vyriausybės ir Seimo vadovėmis.

---

 

D. Umbraso / LRT nuotr.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?