Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS siekia apginti buvusį pareigūną
2019-11-20

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) šiandien kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją, Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją bei Vyriausybę dėl buvusio pareigūno Mindaugo Muraškos numatomo iškeldinimo iš tarnybinių gyvenamųjų patalpų nesuteikiant jam kitos gyvenamosios vietos.

 

Mindaugas Muraška 1990–1998 metais tarnavo Valstybės sienos apsaugos struktūroje (dabartinėje Valstybės sienos apsaugos tarnyboje), o vėliau buvo apdovanotas Sausio 13-osios medaliu bei kitais apdovanojimais.

 

Kaip pats pasakoja, 1991 metų kovą, vykdydamas tarnybines pareigas, jis buvo sužalotas OMON-o karių. Po sužalojimų pareigūnui sunyko klubo sąnarys, jam atlikta klubo sąnario protezavimo operacija, o dėl patirtų sužalojimų 1998 metais lapkričio mėnesį jis buvo pripažintas netinkamu tarnybai ir iš tarnybos atleistas. 1998 metais M. Muraškai buvo suteiktas žinybinis butas J. Kairiūkščio gatvėje, Vilniuje, kuriame jis gyvena iki šiol.

 

Panaikinus žinybinių butų statusą, minėtas butas buvo perduotas Valstybės įmonei Turto bankui, kuri šiuo metu yra pradėjusi buto pardavimo procedūrą. Tačiau iki šiol nėra imtasi jokių veiksmų dėl naujos gyvenamosios vietos M. Muraškai suteikimo.

 

NPPSS manymu, šiuo atveju yra pažeidžiamos Civilinio kodekso 6.621 straipsnio 1 punkto nuostatos, kurios numato iškeldinimo iš tarnybinių gyvenamųjų patalpų galimybę tik suteikus kitą gyvenamąją patalpą. 

 

„Visų pirma, norime išreikšti susirūpinimą dėl susiklosčiusios situacijos. Manome, kad institucija, panaikindama tarnybinių butų statusą ir perduodama žinybinį butą Turto bankui, privalėjo išspręsti kitų gyvenamųjų patalpų suteikimo M. Muraškai klausimą. Minimas butas buvusiam pareigūnui buvo suteiktas už ištikimą tarnavimą Valstybės sienos apsaugos struktūroje bei už nuopelnus Lietuvos valstybei. Institucijų neveikimas negali eliminuoti pareigūno nuopelnų. Be to, valstybei būtų didžiulė prabanga išmesti į gatvę pareigūną, kuris ne tik tarnavo tėvynės ir žmonių labui, bet dar ir buvo sužeistas. NPPSS mano, kad sąmoningas institucijų neveikimas šiuo atveju pažeidžia žmogaus teises į būstą ir jo neliečiamybę“, – sako NPPSS pirmininkas Vladimir  Banel ir priduria, kad dar visai neseniai panašaus pobūdžio problema buvo sprendžiama ir kariškių atžvilgiu, tačiau ilgainiui tinkami sprendimai buvo rasti.

 

Atsižvelgdami į susidariusią situaciją, profesinių sąjungų susivienijimo atstovai prašo imtis priemonių, kad buvusiam pareigūnui būtų užtikrinta galimybė ir toliau nuomotis būstą arba, kad jam būtų suteiktos kitos gyvenamosios patalpos, kurios atitiktų sanitarinius bei techninius reikalavimus.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?