Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS tarybos ir valdybos posėdis
2019-08-05
Praėjusią savaitę vykusiame Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) išplėstiniame tarybos ir valdybos posėdyje daugiausiai dėmesio buvo skirta numatomam kitų metų teisėsaugos biudžetui, „Programos 1000“ įgyvendinimui, galimoms Vidaus tarnybos statuto pataisoms. Posėdžio metu taip pat buvo aptarti einamieji organizacijos klausimai.
 
NPPSS tarybos narė ir Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos vicepirmininkė Vaida Bratcher posėdžio dalyvius supažindino su rugsėjį Briuselyje vyksiančiais ETUI mokymais „Lyderystės ir derybų įgūdžių ugdymas“, į kuriuos NPPSS deleguos ir savo atstovus.
 
Vėliau posėdyje buvo aptartas ir NPPSS dalyvavimas „EuroCOP“ rudens sesijoje Atėnuose, kur pagrindinis dėmesys bus skirtas policijos militarizavimo tendencijoms, kurios po įvairių teroristinių išpuolių tampa vis labiau pastebimos kai kuriose Europos valstybėse.
 
NPPSS pirmininkas Vladimir Banel ir UGPS vadovas Saulius Džiautas posėdžio dalyviams pristatė Nacionalinės kolektyvinės sutarties įgyvendinimo aktualijas.
 
V. Banel taip pat pristatė 2020 m. biudžeto vidaus reikalų sistemos dalį, kuriai pasiūlymus teikė ir NPPSS. Anot jo, visų pirma VRM, prisiimdamas Vyriausybės įsipareigojimus, turi imtis lyderystės ir privalo suformuoti bei apginti tokį sistemos biudžetą, kuris leistų įstaigos toliau vykdyti būtinus pokyčius. NPPSS skaičiavimais, „Programos 1000“ įgyvendinimui kitų metų biudžete papildomai reikia skirti maždaug 70 mln eurų. Taip pat diskutuota apie būtinas naujas Vidaus tarnybos statuto pataisas.
 
Susitikime dalyvavo ir Seimo narys Vytautas Bakas. Su juo buvo kalbama apie teisėsaugos pokyčių tęstinumą, 2020 m. Lietuvos biudžeto bei pareigūnų darbo užmokesčio didinimo klausimus, aptarta kritinė ugniagesių gelbėtojų problematika (Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento problemos: nuolatinio vadovo nebuvimas, problemos su ugniagesių aprūpinimu uniformomis, stringantis skiepijamasis nuo erkių ir kt.), nepakankamas aplinkos apsaugos sistemos finansavimas. Vyko diskusija apie prioritetinius NPPSS darbus, pareigūnų pensijų klausimo sprendimą ir Vidaus tarnybos statuto tobulinimą.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?