Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: išorinis saugumas turi būti stiprinamas tik kartu su vidiniu
2014-03-27

Statutinius pareigūnus vienijanti profesinė sąjunga jau kreipėsi į Vyriausybę su prašymu persvarstyti 2014 m. šalies biudžetą, jame numatant lėšas, skirtas padidinti statutinių pareigūnų atlyginimus bent 10 proc. dar šiemet.

Pastarieji įvykiai Ukrainoje sukėlė garsias diskusijas ir dėl galimos grėsmės Lietuvai.

„Šioje situacijoje akivaizdu, jog išorinė grėsmė buvo didinama per vidaus procesus, nes viskas prasidėjo nuo provokacinių veiksmų šalies viduje. Tuo tarpu mūsų šalyje pradėta kalbėti tik apie per mažą krašto apsaugos finansavimą”, - teigia NPPSS vadovas Vladimir Banel.

Visai neseniai Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Rasa Juknevičienėįregistravo Seimo nutarimo projektą dėl krašto apsaugos sistemos finansavimo didinimo. Parlamentarė siekia, kad dar šiais metais ministerijos lėšos didėtų 100 milijonų litų. Tuo tarpu Premjeras Algirdas Butkevičius žadėjo, kad 2015 m. asignavimai Krašto apsaugos ministerijai tikrai didės.

„Čia pasigendame politikų dėmesio kitai ne mažiau svarbiai saugumo pusei – teisėsaugos sistemai. Valdžia neturėtų būti tokia trumparegiška ir visas lėšas ir politinius akcentus dėti į krašto gynybą nuo išorinės grėsmės. Kaip žinia, nacionalinis saugumas neatsiejamas nuo vidinio. Galime kalbėti apie išorines grėsmes, bet kai žmogus nesijaučia ramus ir saugus viduje, mes esame silpnesni prieš išorinius pavojus. Todėl negalime dalinti saugumo į dvi dalis“, - aiškina V. Banel.

Pasak pareigūnų, politikai ir valdininkai privalo galvoti ne tik apie tai, kaip apsiginti nuo galimos išorės agresijos ir kokią techniką įsigyti, o kurti aiškias išorinio ir vidinio saugumo strategijas.

„Keli papildomi sraigtasparniai, kuriuos norima pirkti už tuos milijonus, Lietuvos saugumą gal ir šiek tiek ir sustiprins. Tačiau politikai neturėtų pamiršti, kad Lietuvai reikalinga ne tik stipri kariuomenė, bet ir pajėgi užtikrinti saugumą policija, valstybės sienos apsaugos tarnyba, priešgaisrinė apsauga, kitos teisėsaugos institucijos”, - teigia V. Banel. 

NPPSS vadovo teigimu, šiuo metu saugumo jausmo trūksta visur. Negalime taikstytis su tokiomis situacijomis, kai, pavyzdžiui, pataisos įstaigų prižiūrėtojai kalinių sumušami iki sąmonės netekimo. 

Jis piktinasi, jog valdžios atstovams trūksta supratimo: „Vien pažvelgus į statistiką aišku, kad esame ant kritinės ribos slenksčio. Profesionalūs pareigūnai palieka tarnybą, nes žino, jog nesunkiai ras geriau apmokamą ir lengvesnį darbą“.

NPPSS užtikrina, jog sieks valdininkų ir politikų sutarimo, kuris garantuotų reikiamą vidinio Lietuvos saugumo institucijų finansavimą ir tikisi, jog dar šiemet pareigūnų atlygis už sunkų darbą padidės bent dešimtadaliu.

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?