Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai prašo VRM informacijos apie numatomą kitų metų statutinių įstaigų finansavimą
2021-06-02

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją ir šalies Vyriausybę su prašymu pateikti informaciją apie planuojamą statutinių įstaigų finansavimą 2022 m.

 

„Prašome šių institucijų pateikti informaciją, susijusią su pareigūnų motyvacijos ir darbo užmokesčio didinimu. Norime sužinoti kiek lėšų kitais metais planuojama skirti statutinėms įstaigoms. Mums ši informacija leis įvertinti ar kitąmet bus užbaigtas „Programos 1000“ įgyvendinimas. Šiai dienai pradedančio pirminės grandies pareigūno darbo užmokestis, atskaičius mokesčius, vis dar nesiekia 1 tūkst. eurų. Mūsų manymu, „Programos 1000“ įgyvendinimas turi liesti visų grandžių pareigūnus ir apimti ne mažiau kaip 80 proc. tarnybą vykdančius pareigūnus. Taip pat svarbu, kad būtų išlaikyti tinkami darbo užmokesčio intervalai tarp pradedančių pareigūnų ir jau patyrusių, 10-15 metų tarnybos stažą turinčių, kolegų (pavyzdžiui, pradedančio pareigūno darbo užmokestis turėtų siekti 1000 eurų, o patirtį turinčio – apie 1200 eurų). Galiausiai atitinkami intervalai turi būti išlaikyti ir tarp skirtingų grandžių pareigūnų. Tai yra, pirminės grandies pareigūnų darbo užmokestį privalu didinti bent iki numatyto 1000 eurų, vidurinės – iki 1300 eurų, o aukštesniosios – bent iki 1600 eurų“, – sako NPPSS pirmininkas Vladimir Banel.

 

NPPSS taip pat pabrėžia, kad tinkamas finansavimas turi būti skirtas ne tik darbo užmokesčio didinimui, bet ir darbo priemonių įsigijimui, saugių ir nekenksmingų darbo sąlygų užtikrinimui. 

 

„Apie tai yra kalbama ir šios Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plane. Todėl norime sužinoti kas konkrečiai yra numatyta šioje srityje ir kaip tai bus įgyvendinta“, – aiškina V. Banel. 

 

Galiausiai pareigūnai pabrėžia, kad planuojant 2022 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžeto finansinius rodiklius statutinėms įstaigoms, būtina įvertinti ir COVID-19 situaciją šalyje bei užtikrinti pareigūnų, atliekančių pareigas  pagal kovos su pandemija planą, socialines garantijas. Jei  vidaus reikalų sistemos pareigūnai ir toliau bus pasikeliami valdyti pandemiją, tam turi būti numatytas tikslinis finansavimas.

 

---

 

TV3.lt / R. Kondratjevo nuotr.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?