Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai siūlo FNTT vadovą tikrinti melo detektoriumi
2014-07-08

Paviešintoje medžiagoje teigiama, jog neseniai sulaikyto buvusio advokato Juzefo Kozubovskio pagrindiniu taikiniu buvo tapęs tas pats tarnybos direktorius. Sulaikytasis teigė pritrūkęs dviejų dienų, kad atskleistų generolo korupciją. Į slapto sekimo skandalą pateko FNTT vadovas K. Jucevičius ir jo pavaduotojas Šarūnas Remeikis, kuriems gali būti pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kyšio reikalavimo.

„Aukščiausių šalies vadovų ir VRM ministro nereagavimas į pateiktą informaciją išties kelia abejonių dėl šešėlinės FNTT vadovo veiklos, todėl tyrimas turi būti pradėtas nedelsiant. Net jei tai ir nepagrįsti duomenys, kaltinimai turi būti viešai paneigti. Dėl kylančių įtarimų, manau, būtų tikslinga imtis net poligrafo, kitaip sakant – melo detektoriaus, ir patikrinti FNTT direktoriaus parodymus. Juk rizikuojame visos tarnybos reputacija“, - pabrėžia NPPSS vadovas Vladimir Banel.

Pareigūnų bendruomenė primina, jog banko „Snoras“ istorijoje, kurios aukomis tapo tuometiniai FNTT vadovai Vitalijus Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas, buvo elgiamasi visiškai kitaip.

Dabar pasigendama ne tik tiesioginio vadovo VRM ministro, bet ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės principingos pozicijos ir siekio ištirti esamą padėtį.

„Panašu, jog ministras, pats turintis kovoti prieš korupciją, pateisina šešėlinio darbo elementus. Tuo tarpu Prezidentė, daug ir garsiai kalbanti apie juodąjį viceministrų sąrašą, nepastebi ir kitų svarbių dalykų“, - įžvalgomis dalinasi V. Banel.

NPPSS atstovų teigimu, svarbu imtis veiksmų ir dėl Vyriausybės programoje numatytos FNTT reorganizacijos pabaigos, kurios niekaip nepavyksta pasiekti.

„Jau seniai akcentuojame pareigūnų atliekamų funkcijų dubliavimąsi, veiklos neefektyvumą ir lėšų švaistymą. Norėdami to išvengti, turime imtis nemažų pertvarkų visoje Vidaus reikalų sistemoje. Tačiau tam, visų pirma, trūksta palankios pačio „tvarkiečio“ Dailio Alfonso Barakausko pozicijos. Panašu, jog pastarasis kol kas tik stengiasi pataikauti savo partijos vadovams“, - savo poziciją dėsto V. Banel.

NPPSS reikalauja VRM ministro nedelsiant ištirti žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl galimai nusikalstamos FNTT vadovo veiklos, o aukščiausius šalies vadovus imtis reikiamų veiksmų užtikrinant visos Vidaus reikalų sistemos skaidrumą.

NPPSS informacija

N

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?