Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnų atstovai abejoja skuboto raitosios policijos perkėlimo pagrįstumu
2018-09-18

Pareigūnų atstovai teigia, kad Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato siekis reorganizuoti patrulių rinktinės raitąjį būrį ir pasirašyti sutartį su konkrečia bendrove pablogins pareigūnų darbo sąlygas ir sujauks darbo organizavimą. Apie savo nuogąstavimus profsąjunga informavo Vyriausybės ir Vidaus reikalų ministerijos atstovus.

 

Profesinės sąjungos žiniomis, iki spalio 1 d. ketinama vykdyti Raitojo būrio reorganizaciją, perkeliant Raitojo būrio buveinę į UAB „Lietuvos žirgynas" priklausančias patalpas.  Anot policijos komisariato, dabartinės raitojo būrio buveinės išlaikymas yra pernelyg brangus, be to, patalpos reikalauja remonto.

 

Roma Katinienė, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė, aiškina, kad sprendimas nėra pakankamai motyvuotas.

 

„Visų pirma, privatus žirgynas nėra pritaikytas policijos veiklai vykdyti. Antra, vadovaujančias pareigas užimantys pareigūnai nuo šios vietos būtų atskirti – numatyta juos perkelti į kitą vietą, atskirai nuo pavaldžių pareigūnų. Tai apsunkintų realų būrio darbą ir darbo organizavimą. Peršasi išvada, kad sprendimas dėl Raitojo būrio buveinės perkėlimo buvo priimtas neįvertinus neigiamo darbo sąlygų pokyčio bei tinkamai neapskaičiavus finansinių nuostolių“, - teigia R. Katinienė.

 

Anot jos, yra realių galimybių sumažinti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato išlaidas, išsaugoti paskutinių metų investicijas į Belmonto žirgyno patalpas ir neperkeliant Raitojo būrio į privatų žirgyną. „Toks variantas nepagrįstai atmestas. Galima daryti prielaidą, kad tokie veiksmai atliekami ne dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato materialiųjų išteklių optimizavimo, o dėl galimai įsiveliančių privačių interesų“, - sako R. Katinienė.

 

Profesinė sąjunga prašo Vyriausybės ir Vidaus reikalų ministerijos stabdyti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir UAB „Lietuvos žirgynas“ sutarties derybas ir ištirti perkėlimo planą.

 

15min.lt nuotrauka

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?