Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnų ir švietimo darbuotojų organizacijos prisijungė prie Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos
2021-01-04

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) pasirašė asocijuotos narystės sutartį su Respublikine jungtine profesine sąjunga (RJPS). Šios organizacijos gretas kartu papildė ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS). 

 

NPPSS pirmininkas Vladimir Banel sako, kad toks sprendimas buvo priimtas po ilgų svarstymų, kruopščiai įvertinus visas galimas alternatyvas ir tikisi, kad šis bendradarbiavimas prisidės prie socialinio dialogo stiprinimo Lietuvoje. Anot jo, įsiliejusi į RJPS gretas organizacija įgauna platesnes galimybes atstovauti savo narių interesams nacionaliniu lygiu.

 

„Noriu tikėti, kad tai yra partnerystė, kurios dėka laimėsime visi. Darbuotojų interesų ir teisių atstovavimas Lietuvoje kol kas neturi itin gilių tradicijų. Būtent todėl mes ir nutarėme suremti pečius: tam, kad darbuotojų, tarnautojų, pareigūnų balsas būtų geriau girdimas, o skandinaviškoji ar vakarų Europos socialinio dialogo tradicija ir praktika kuo greičiau ir giliau skverbtųsi Lietuvoje. Su naujaisiais kolegomis esame sutarę ne tik dėl bendros veiklos principų, tačiau jau apsibrėžę konkrečius darbus, kuriuos turime nuveikti kitų metų pradžioje”, - sako V. Banel. 

 

Anot jo, organizacijų bendradarbiavimas apims derybas dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties, kitus darbuotojų teisių gynimo klausimus. 

 

NPPSS yra šakinė organizacija, jungianti statutinių pareigūnų ir aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesines sąjungas. Šiuo metu organizacija atstovauja daugiau nei 1,6 tūkst. pareigūnų. 

 

LŠDPS vienija daugiau nei 5,5 tūkst. narių.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?