Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnų pasiūlymas reformos iniciatoriams: „nusileiskite iš dangaus ir padirbkite žemėje“
2014-05-27

Forumą pradėjo ir  kriminalinės policijos pertvarką pristatė Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Edvardas Šileris. Po pristatymo  LPPS pirmininkė R.Katinienė uždavė tiek LPPS, tiek kriminalinės policijos darbuotojams aktualius klausimus.

Deja, po LKPB pristatymo dalyvaujantiesiems forume klausimų ne tik nesumažėjo, bet dar ir padaugėjo. Susidarė toks įspūdis, kad kaip reikės dirbti po reformos aišku tik LKPB, tačiau ne kriminalinės policijos pareigūnams, policijos vadovams ir prokurorams. Forume dalyvavę pareigūnai neišgirdo aiškių atsakymų- dėl kokių priežasčių apskritai atliekama reforma, kiek laiko buvo atliekama studija, kelių metų statistika  remiantis atlikti paskaičiavimai lemsiantys etatinę struktūrą, kokia reformos nauda ir ekonominis efektyvumas, kadangi reformai neskirta papildomų lėšų, kieno sąskaita ji bus daroma ir  t.t.  Kai kurie LKPB biuro viršininko atsakymai salėje sukėlė pasipiktinimo bangą ir pareigūnai reformos iniciatoriams pasiūlė „ nusileisti iš dangaus ir padirbti žemėje“ . Darbuotojų nuomone, LKPB vadovai ir reformos iniciatoriai visiškai nesuvokia kaip dirba teritorinių policijos komisariatų darbuotojai, kaip organizuojamas jų darbas, kokie darbo krūviai ir pan. 

LPPS pirmininkės R.Katinienės nuomone, kriminalinės policijos reformai visiškai nepasiruošta: neatlikta studija, sukurta vizija neaiški arba neaiškiai pateikta darbuotojams, neišdiskutuota, neparemta finansiškai. Reforma atliekama tik tam, kad būtų atlikta ir visai nekreipiamas dėmesys į eilinius kriminalinės policijos darbuotojus. Ruošiantis reformai ir pradėjus ją vykdyti visiškai nebuvo vykdomos konsultacijos su profesinėmis sąjungomis. Reforma kriminalinėje policijoje reikalinga, tikrai yra gerų idėjų dėl pagreitinto proceso, kuris tik pradėtas realizuoti Kauno AVPK, dėl supaprastintų C lygio įvykio tyrimų, aiškių kriminalinės policijos pareigūnų darbą reglamentuojančių nuostatų, aiškiai apibrėšiančių teritoriniuose policijos komisariatuose ir AVPK vykdomus tyrimus ir t.t. Tačiau LPPS pirmininkės nuomone, visa tai galima įgyvendinti palaipsniui, etapais, įvertinant koks yra numatytų priemonių efektyvumas, kaip taikant numatytas priemones mažėja tyrėjų darbo krūvis, palaipsniui perkelti arba naikinti atsilaisvinusias pareigybes, numatyti laikotarpius, taip mažinant reformos keliamas įtampas darbuotojų tarpe. Vykdomų apklausų metu, kaip didžiausią sistemos trūkumą ir kaip vieną iš streso veiksnių, darbuotojai įvardina nesibaigiančias reformas. Todėl būtina reformoms tinkamai pasiruošti ir neskubėti.

     Forume dalyvavęs Alytaus vyriausiasis prokuroras Stasys Kasiulis, taip pat pasisakė dalyvavusių prokurorų vardu ir negailėjo kritikos reformos iniciatoriams. Prokurorų nuomone, kad jiems neaiškūs reformos tikslai, kaip bus organizuojamas darbas, o svarbiausia, kad šioje reformoje žmogus- kriminalinės policijos tyrėjas liko paskutinėje vietoje.

Baigiantis forumui, LPPS pirmininkė dar kartą pabrėžė, kad kriminalinėje policijoje reforma yra reikalinga, tačiau jai turi būti tinkamai pasiruošta ir neskubama, todėl numatytas reformos pabaigos terminas rugsėjo 1 d. yra nepriimtinas, todėl darbuotojus pakvietė pasirašyti profesinės sąjungos paruoštą kreipimąsi į generalinį komisarą ir Lietuvos kriminalinės policijos biurą.

Šiandien, dėl vykdomos kriminalinės policijos reformos, Policijos departamente yra numatytas LKPB viršininko R.Kiškio ir profesinių sąjungų atstovų susitikimas, kuriame dalyvaus ir LPPS pirmininkė R.Katinienė.

Gegužės 29 d. 10 val. dėl reformos yra numatytas susitikimas Klaipėdos AVPK su profesinės sąjungos atstovais.

LPPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?