Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pasieniečiai politikams: arba netrukdykite, arba padėkite daryti pokyčius sistemoje
2015-10-29

Visoje Vidaus reikalų sistemoje jau prasidėjo pokyčiai ir uolus pasiruošimas kitų metų Vidaus tarnybos statuto įgyvendinimui. Tiek VSAT, tiek policijoje vyksta esminės pertvarkos: atsisakoma perteklinių funkcijų, besidubliuojančių pareigybių, ieškoma kitų taupymo būdų. Daug diskusijų viešojoje erdvėje sukėlė ne tik šie pasikeitimai, bet ir Lazdijų bei kitų rinktinių naikinimas.

„Pagrindinis visų pokyčių tikslas, kaip jau ne kartą sakyta, yra pareigūnų motyvacijos didinimas, tai yra atlyginimų kėlimas bei sistemos stiprinimas. Todėl Seimo narės, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovės Kristinos Miškinienės ir kitų kritikų kalbos apie tai, kad, panaikinus vieną rinktinę, darbo biržą užplūs pareigūnai, jiems reikės mokėti socialines pašalpas, - nepagrįstos. VSAT vadovybė žada, kad kiekvienam pareigūnui bus suteikta galimybė išlaikyti darbo vietą sistmoje“, - aiškina Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel.

NPPSS vadovo nuomone, kylantis nepasitenkinimas ir intrigos – bandymai strateginius klausimus įvelti į rinkiminę žaidimų ruletę, tačiau tam čia ne vieta.

„Norėtųsi paklausti Seimo narių, aukščiausių šalies vadovų, ką jie padarė, kad statutiniai pareigūnai gyventų geriau, socialinė atskirtis ar bedarbystė rajonuose mažėtų. Galbūt gerbiama Kristina Miškinienė mums gali patarti, kurią rinktinę pagal politinę priklausomybę mums geriau naikinti, kaip išspręsti socialines ar pasieniečių altyginimų didinimo bėdas. Jei viskam užtektų pinigų, galėtume ne tik išlaikyti visas rinktines, bet ir atkurti jau panaikintą Šiaulių rinktinę“, - ironizuoja V. Banel.

NPPSS vadovas pabrėžia, kad politikai ir aukščiausi šalies vadovai turi suprasti, kad nuo kitų metų Vidaus tarnybos statutą reikia įgyvendinti pilna apimtimi ir tam būtinos papildomos lėšos. „Turime kalbėti ne apie asignavimus, skiriamus bendrai uniformoms, aprūpinimui, patalpų remontui ir kitoms reikmėms, o tikslinę pinigų dalį, skiriamą darbo užmokesčio didinimui 30 proc. ir pradedančiojo startavimą nuo 1000 eurų“, - įsitikinęs V. Banel.

Pirminiais duomenimis, VSAT be atlyginimų didinimo ir lėšų Vidaus tarnybos statuto įgyvendinimui reikalingi beveik 12 mln. Eur pareigybių komplektavimui, tarnybinėms uniformoms, transporto išlaidoms, stebėjimo ir kitų įrenginių remontui ir investiciniams projektams. Dar apie 36 mln. Eur turėtų būti skirta pasirengti ginkluotai krašto gynybai ir reikalingam turtui įsigyti.

NPPSS tikisi, kad Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius, kuriam neseniai buvo pasiūlyta pasirašyti nacionalinį susitarimą, stiprinant Lietuvos viešąjį saugumą, artimiausiu metu imsis ryžtingu žingsnių. Kitu atveju statutiniai pareigūnai bus priversti imtis protesto veiksmų. 

NPPSS informacija