Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pasieniečiai už kelionę į darbą nebenori mokėti iš savo kišenės
2013-10-07

Vasarą, po diskusijų su Vidaus reikalų ministerijos atstovais, profesinei sąjungai pavyko sutarti, kad situacija keisis palaipsniui ir jau nuo spalio 1 d. pasieniečiams transporto išlaidų kompensacijos dydis pakils iki 0,5, o nuo kitų metų pradžios – iki 0,8 atitinkamų metų valstybės tarnautojų, valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų pareiginės algos bazinio dydžio.  LPPPS žiniomis, VRM Viešojo saugumo departamentas parengė ir Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, kurie pagal tarnybos pobūdį važinėja keleiviniu ar asmeniniu transportu tarnybiniais tikslais, taip pat vyksta į tarnybos vietą ir iš jos, išskyrus taksi, važiavimo tvarkos aprašo pakeitimus ir pateikė projektą derinti departamentams.

Tačiau dokumento likimas profesinei sąjungai iki šiol nėra aiškus, todėl spalio 1 d. LPPPS raštu kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Alfonsą Dailį Barakauską su prašymu informuoti, kokioje stadijoje yra kelionės išlaidų kompensavimo klausimo sprendimas, bei ko trūksta, kad pareigūnams būtų kompensuojamos realiai patiriamos išlaidos.

Pasak Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos  pirmininko Vladimiro Banel, panaši problema pernai sėkmingai buvo išspręsta Muitinės departamente.  Dabar muitininkų patiriamos kelionės išlaidos kompensuojamos 100 proc. „Pasieniečiai taip pat jau kurį laiką tikisi, kad nebereiks už kelionę į darbą mokėti iš savo uždarbio, kuris ir šiaip nėra didelis. Tačiau matydami, kad niekas nesikeičia, jie masiškai palieka tarnybą. Kam važiuoti kažkur į pasienio postą, už tai dar ir pačiam susimokėti,  jeigu galima dirbti ten, kur gyveni, pavyzdžiui, policijoje?“, - retoriškai klausia pirmininkas.

Atsakymo iš ministerijos tikimasi artimiausiu metu, jį išanalizavusi LPPPS svarstys, kokių priemonių toliau imsis, kad ši problema būtų išspręsta.

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?