Pagalba

  

Pagalba
Pataisos įstaigų pareigūnų piketas: reikalauja stabdyti reformas
2018-09-11

Šiandien, rugsėjo 11 d., pataisos įstaigų pareigūnus atstovaujančios profesinės sąjungos surengė įspėjamąjį piketą prie Alytaus pataisos namų. Profsąjungos reikalauja stabdyti buldozeriu stumiamas reformas ir sėsti prie derybų stalo.­­

 

Piketo organizatoriai – Lietuvos Respublikos ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinių sąjungų atstovai. Antradienio rytą prie Alytaus pataisos namų piketuojantys ikiteisminio tyrimo įstaigų pareigūnai į pataisos namuose vykusį valdžios atstovų pasitarimą nebuvo pakviesti. 

 

Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinių sąjungų pirmininko Kęstučio Pauliuko teigimu, Alytaus pataisos namuose vyksta Teisingumo viceministro, Kalėjimų departamento vadovo bei visų Lietuvos pataisos namų vadovų pasitarimas. K. Pauliukas piktinosi, kad profsąjungų atstovai į susitikimą pakviesti nebuvo. Jis tvirtino, jog nesulaukus vadovų reakcijos, bus organizuojamas masinis piketas prie Vyriausybės.

 

Anot K. Pauliuko, susidaro įspūdis, kad bendradarbiavimas su profesinėmis sąjungomis tarsi imituojamas. Imkime paprastą pavyzdį. Su Teisingumo ministerija sutariame dėl Kalėjimų departamento struktūros keitimo. Ministras patvirtina visiškai kitokią departamento struktūrą, profesinių sąjungų apie tai neinformuoja.

 

Į piketą Alytuje susirinkę kelios dešimtys profesinės sąjungos atstovų, kiti gresiančiomis reformomis nepatenkinti pataisos įstaigų pareigūnai, piktinosi reforma ir kvietė Vyriausybės atstovus bei Kalėjimų departamento vadovybę į dialogą.

 

Profesinės sąjungos lyderis K. Pauliukas sakė, kad  pataisos namų pareigūnai jaučiasi nesaugūs, nepakankamai aprūpinti specialiosiomis priemonėmis, darbo krūvis neatsakingai didinamas, o pareigūnų atlyginimai patys mažiausi Lietuvoje, lyginant su kitų statutinių įstaigų darbuotojų algomis.

 

Profesinės sąjungos lyderis būgštauja dėl „artėjančio diktato“, kai sprendimai nederinami su profesinėmis sąjungomis, o jų atstovai persekiojami.

 

Neseniai įvykdyta, K. Pauliuko nuomone, nevykusi policijos reforma, kai pareigūnų darbo krūvis skirstomas netinkamai, neatsižvelgiama į darbuotojų poreikius. Tad, jo teigimu, Vyriausybė, Kalėjimų departamentas turėtų tos pačios klaidos, kaip policijos vadovai ir eiti į dialogą su profesine sąjunga.

 

NPPSS ir alytusplius.lt informacija