Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pernai daugiau nei 7 tūkst. eurų paremti ugniagesiai tikisi gyventojų paramos ir šiemet
2020-06-05

Ugniagesių gelbėtojų profesinę sąjungą (UGPS) 2019 m. pajamas deklaruojantys gyventojai parėmė 7320 eurų. Tai – didžiausia suma iš visų šakinių Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) organizacijų. 

 

UGPS pirmininkas Saulius Džiautas paklaustas kodėl taip atsitiko, išskiria kelias priežastis.

 

– Manau, yra bent kelios to priežastys. Visų pirma, buvome aktyvūs, matomi, sprendėme pareigūnams ir bendruomenei svarbias problemas. Galiu paminėti kolektyvines sutartis, Alytuje nukentėjusių ugniagesių interesų gynimą, kautynes dėl didesnio sistemos finansavimo ir didesnio ugniagesių darbo užmokesčio. Antra, narių skaičiumi mes esame didžiausia NPPSS narė, o tai taip pat svarbus faktas. Galiausiai, pajamų deklaravimo metu organizacijos vadovai, kiti aktyvūs nariai skatino žmones paremti profesinę sąjungą savo GPM dalimi. Konkretūs mūsų organizacijos darbai ir pastangos kalbėti su žmonėmis tikrai davė vaisų. Labai tikiuosi, kad ir šiemet sulauksime bent jau panašios paramos. Nes šios lėšos mūsų organizacijai yra labai svarbus finansų šaltinis. 

 

– Ar UGPS jau naudoja lėšas, kuriomis Jus pernai parėmė gyventojai? 

 

– Taip, žinoma. Maždaug 1,5 tūkst. eurų kainavo praėjusių metų pabaigoje prie Seimo vykusi protesto su fakelais akcija, kuria reikalavome didesnio sistemos finansavimo. Džiaugiuosi, kad šis protestas buvo ne tik matomas, susilaukė didelio žiniasklaidos dėmesio, tačiau ir efektyvus – galiausiai mūsų sistemos 2020 m. biudžetas išaugo 3 mln. eurų. Beveik 4 tūkst. eurų išleidome už pusmetinį narių sveikatos draudimą visą parą darbe ir namuose. Galiausiai šie pinigai leido UGPS pasirašyti sutartį su advokatu, ginančiu ugniagesius, kurių sveikata galimai buvo sutrikdyta gesinant padangų gaisrą Alytuje. 

 

– Iš ko gyvena UGPS?

 

– UGPS biudžetą sudaro narių mokesčiai. Todėl kiekvienas papildomas euras mums yra labai reikalingas. Didžioji dalis narių mokesčio lėšų yra panaudojama patalpų nuomai, administracijos, teisininkų komandos išlaikymui. Likusias lėšas taupiai naudojame mūsų narių kelionių į ir iš susirinkimus, komisijas apmokėjimui, narių paramai, nutikus labai didelėms nelaimėms, ligoms. Taip pat, pavyzdžiui, padalinius, kuriuose yra bent vienas mūsų narys, aprūpiname mineraliniu vandeniu, kurį ugniagesiai naudoja incidentuose. 

 

Pasakysiu paprastai: organizacijos stiprumas nemaža dalimi priklauso nuo finansinių jos galimybių. Gerai, kuomet nebereikia galvoti, ar turėsime pakankamai pinigų užsakyti autobusus, kuriais mūsų nariai pasieks protesto akcijos vietą. Puiku, jei nereikia sukti galvos, jog neįpirksime gero advokato, kad apgintų mūsų narius teisme. Mes esame šeima, kurioje kiekvienas kovoja už kiekvieną. Norime, kad ši mūsų šeima, bendruomenė būtų pasiturinti. Nes tik taip pasieksime savo svarbiausią tikslą – efektyvų savo narių ir visos ugniagesių gelbėtojų bendruomenės interesų atstovavimą. Todėl dar kartą labai noriu paprašyti visų pareigūnų, jų bičiulių ir artimųjų bei visų Lietuvos žmonių deklaruojant paremti UGPS 0,6 proc. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

 

 

Daugiau informacijos apie paramą ir tai, kaip ją galima skirti, galite rasti tinklapyje www.pareigunai.lt/deklaravimas

 

 

Nuotrauka © DELFI / Valdas Kopūstas

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?