Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policijos mokyklos kursantams ir universiteto studentams pristatyti pareigūnų atstovavimo būdai ir galimybės
2015-11-30

NPPSS tarybos narys Vytautas Lamauskas LPM kursantams pristatė darbuotojų gynimo procesus, būtinybę vienytis dėl bendrų tikslų siekimo ir informaciją apie susivienijimui priklausančias profesines sąjungas ir jų veiklą.

„Raginau būsimus pareigūnus nebijoti iššūkių ir lyderystės. Profesinės sąjungos yra puiki terpė mokytis, tobulėti, semtis naujų įgūdžių ir tapti lyderiais, kurių mums šiandien taip trūksta. Kiekvienam yra suteikiama galimybė būti aktyviu nariu“, - sakė V. Lamauskas.

NPPSS tarybos narys taip pat akcentavo pareigūnų atstovų vertybes ir pareigą tinkamai ir profesionaliai eiti tarnyboje pavestas pareigas. „Netoleravome ir netoleruosime neblaivių prie vairo sėdančių pareigūnų, kurie tokiu būdu daro gėdą ne tik sau, bet ir visai pareigūnų bendruomenei“.

NPPSS atstovai taip pat lankėsi Mykolo Romerio universitete, kur buvo pristatyta NPPSS veikla, kasdienybė, istorija, pagrindinės kryptys ir prioritetai.

NPPSS vadovas Vladimir Banel 2015-2016 m. strateginėmis kryptimis įvardijo lyderystės ugdymą, pasitikėjimo NPPSS didinimą, pareigūnų sutelkimą bendriems tikslams (finansavimo, socialinės partnerystės, įstatymų priėmimo), tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimą ir programos „1000“ įgyvendinimą (kai pradedantis tarnybą pareigūnas gauna 1000 eurų atskaičius mokesčius atlygį).

Policijos departamentas, siekiant palaipsniui įgyvendinti programą „1000“ planuoja 2016 m. minimalų pirminės grandies pareigūno atlygį padidinti nuo šiuo 400 iki 600 eurų, vidurinės grandies – iki 700 eurų atskaičius mokesčius). Iš viso darbo užmokestis padidėtų 3,5 tūkst. policininkų.

Pasakodamas apie profesinės sąjungos pasiekimus, V. Banel priminė 2014-uosius, kuomet derybų ir spaudimo dėka pareigūnų darbo užmokesčio fondas buvo padidintas daugiau nei 30 mln. litų (5-8 proc.). Nemažiau svarbu, anot NPPSS vadovo, ir aiškiai suvokti šiandieninius iššūkius ir grėsmes, tokias kaip teisėsaugos reikšmė Ukrainos, Europos įvykių kontekste, pareigūnų pasiruošimas, aprūpinimas, lojalumas, neatsakingas politikų požiūris į teisėsaugos sistemą, žemas socialinio dialogo lygis ir nepakankamas finansavimas. 

Dėl šių priežasčių 2015 m. buvo siekiama ir toliau bus aktyviai veikiama ties teisėsaugos finansavimo didinimu, vidaus reikalų sistemos optimizavimu, Vidaus tarnybos statuto įgyvendinimu bei tarptautinės gerosios patirties perėmimu. 

NPPSS informacija