Pagalba
2700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Prezidentė: Briuselis siekia per daug galių valdyti pasienio pajėgas
2015-12-16

„Europos Sąjungos išorės sienų saugumas labai aktualus Lietuvai. Todėl Europos Komisijos pasiūlymas įsteigti Europos pasienio ir pakrančių apsaugos agentūrą yra svarbus ir savalaikis“, - sakė prezidentė. „Lietuva laikosi pozicijos, kad sprendimas dėl Europos pasieniečių dislokavimo turi būti priimamas tik su šalies narės sutikimu ar jos prašymu“, - pridūrė šalies vadovė, atsakydama į BNS klausimą. Jos komentarą perdavė prezidentės spaudos tarnyba. Europos Sąjunga antradienį paskelbė apie planus suformuoti naują pasienio ir pakrančių apsaugos agentūrą, kuri galėtų įsikišti net be valstybės šeimininkės sutikimo, taip siekiant sustiprinti Europos sienų saugumą migrantų krizės akivaizdoje.


Pagal Briuselio siūlymą, naujosios pajėgos turės „nuolatinį rezervą“, kurį sudarys 1500 greitai perdislokuojamų pasieniečių. Šiemet Europos sienas kirto beveik milijonas pabėgėlių ir migrantų, daugiausia bėgantieji nuo karo Sirijoje. Migrantų antplūdis kelia grėsmę bevizio judėjimo Šengeno erdvei. Pasieniečių agentūros steigimas bus aptartas ketvirtadienį prasidedančiame ES viršūnių susitikime, kuriame Lietuvai atstovauja D.Grybauskaitė. 

Originalų tekstą rasite čia: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/prezidente-briuselis-siekia-per-daug-galiu-valdyti-pasienio-pajegas.d?id=69869730

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?