Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinė sąjunga reikalauja aplinkos ministro nušalinti Aplinkos apsaugos departamento direktorę
2021-01-08

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) kreipėsi į aplinkos ministrą Simoną Gentvilą. Profesinė sąjunga prašo ministro kuo skubiau spręsti kritines aplinkosaugos sistemos Lietuvoje problemas, susijusias su Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vadovybės veikla.

 

Aplinkosaugininkai prašo ministro S. Gentvilo nušalinti AAD vadovę Olgą Vėbrienę nuo einamų pareigų, pradėti tarnybinį patikrinimą AAD direktorės pavaduotojui Jurgiui Kazlauskui. Be to, LAASDPS reikalauja, kad būtų įvertintas AAD direktoriaus patarėjų pareigybių įsteigimo pagrįstumas, esamų pavaduotojų tinkamumas vykdyti pareigas, skyrimo teisėtumas ir galimas jų interesų konfliktas dėl darbo keliose tarnybose. Profesinė sąjunga siūlo atlikti AAD finansinį auditą, kuris atsakytų į klausimą ar departamentas skaidriai naudojo valstybės lėšas (visų pirma tai susiję su priedų mokėjimu AAD direktorės pavaduotojams ir patarėjams).

 

LAASDPS ir aplinkosaugininkų nepasitenkinimą esama situacija lemia įsisenėjusios AAD problemos: nepotizmo įsigalėjimas, visiškai sužlugdytas socialinis dialogas, kolektyvinės sutarties pažeidimai, esamos vadovybės neįgalumas spręsti sistemines problemas (AAD finansavimo panaudojimas, vienašališkas darbo užmokesčio likučio panaudojimas, menkas aplinkos apsaugos inspektorių darbo užmokestis, neužpildyti etatai, nepakeliamas darbo krūvis, neatlyginamas darbas savaitgaliais).

 

Visgi galutinai aplinkosaugininkų kantrybės taurę perpildė departamente vis dažniau pasitaikantys ir jo vadovybės vis dažniau naudojami  mobingo, kitaip galvojančių ir drąsiai savo nuomonę išsakančių darbuotojų persekiojimo atvejai. Paskutinis iš pavyzdžių – AAD vadovės ir jos komandos sprendimas susidoroti su AAD Klaipėdos valdybos Jūros aplinkos apsaugos vyriausiuoju specialistu Donatu Bagočiumi, kurį departamentas kaltina suteikus informaciją apie neseniai vykusį incidentą Būtingės terminale ministrui S. Gentvilui ir jo komandai.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?