Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinė sąjunga susitiko su aplinkos ministru
2023-10-11

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai Vaidas Laukys, Dijana Rupeikienė, Rima Finažonokienė, Simona Dalinkevičiūtė, Jolanta Nainienė šiandien susitiko su aplinkos ministru Simonu Gentvilu. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos bei Regioninių profsąjungų federacijos atstovai.

 

Daugiausiai dėmesio susitikime buvo skirta planuojamam kitų metų biudžetui bei galimybėms didinti atlyginimus aplinkosaugos sektoriaus darbuotojams. 

 

„Mūsų srityje opiausios problemos išlieka tos pačios. Tai yra nekonkurencingas darbo užmokestis,  milžiniški darbo krūviai, darbuotojų trūkumas, menkas naujų darbuotojų pritraukimas ir nesibaigiančios nerezultatyvios reformos. Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos šiuos metus pradėjo su 5 proc. mažesniais asignavimais darbo užmokesčio fondui, palyginus su 2022 m. Daug laiko pareikalavo institucijų vykdomos reformos, dėl sumaišties ir neapibrėžtumo kolektyvuose, darbo krūvių ir įtampos sistemą palieka kompetentingi darbuotojai. Didesnio finansavimo poreikis 2024 m. (kaip ir 2023 m.) yra būtinas, tai akivaizdžiai rodo aplinkosaugos sistemos būklė”, – po susitikimo sakė LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.

 

Jam antrino ir profesinės sąjungos vicepirmininkė Dijana Rupeikienė. „Su ministru buvo aptarti šiemet institucijų padaryti darbai, pateikėme informaciją apie nemažėjantį darbo krūvį, tenkančius naujus iššūkius. Norint visuomenei teikti kokybiškas paslaugas, susijusias su saugia ir švaria aplinka, būtina orientuotis į ilgalaikius sprendimus. Darbuotojams negali tekti padidintas darbo krūvis dėl neužpildytų etatų, aplinkosaugininkai nesugebės tinkamai vykdyti savo funkcijų, jei trūks žmogiškųjų išteklių”.

 

S. Gentvilas susitikime patvirtino, kad finansavimas darbo užmokesčio fondui 2024 m. bus  maždaug 5 proc. didesnis ir sieks apie 4,1 mln. eurų. Jis taip pat užsiminė, kad ministerija papildomai gauna 12 mln. eurų kitoms išlaidoms, apie 20 proc. kyla NPD, dėl ko padidės mažiausiai uždirbančių darbuotojų atlyginimai. Ministras patikino, kad sutaupyti finansai 2023 m. bus paskirstyti AM pavaldžioms įstaigoms pagal įgyvendintas užduotis.

 

„Pirminė informacija pozityvi, kalbame apie darbo užmokesčio fondo didėjimą 5 proc. Visgi būtina turėti mintyje, jog šie skaičiai nėra pakankamai. Manau, aplinkosaugininkų darbo užmokestis kitais metais turėtų kilti bent 10 proc, mat šiemet nebuvo jokio augimo. LAASDPS neatsisako savo siekių ir dės pastangas, kad atlyginimai augtų sparčiau nei šiuo metu planuojama, o darbo sąlygos ir aprūpinimas pagerėtų. Juo labiau, kad beveik visos AM įstaigos susiduria su problema, kad keliant atlygį mažiausiai uždirbantiems iššaukiame nepasitenkinimą kvalifikuotų specialistų, nes jų atlygis beveik išlieka tokiu pačiu”, – sakė V. Laukys.  

 

LAASDPS atstovai susitikime priminė, kad pasirašytoje šakinėje kolektyvinėje sutartyje įtvirtintas ministerijos įsipareigojimas tartis dėl finansinių sistemos rodiklių, siekti, kad jie atlieptų darbuotojų lūkesčius. Todėl profesinė sąjunga tikisi artimiausiu metu iš ministerijos sulaukti konkrečių skaičių dėl šių metų darbo užmokesčio fondo dydžio skirtingose Aplinkos ministerijos įstaigose, o artimoje ateityje ir aiškesnių prognozių dėl 2024 m. finansavimo. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?