Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos: pareigūnų darbo užmokesčiui 2021 m. trūksta per 20 mln. eurų
2020-10-02

Kitų metų šalies biudžeto projektas gali neturėti nieko bendro su politikų įsipareigojimais 2021 metais baigti „Programos 1000“, pagal kurią statutinių įstaigų pradedančių pareigūnų mėnesinis darbo užmokestis būtų ne mažesnis nei 1000 eurų, įgyvendinimą. Tokią išvadą padarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pasiūlymus, susijusius su statutinių įstaigų finansavimu 2021 m., įvertinę Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai. Dėl to jie šiandien raštu kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį. Be to, NPPSS mano, kad pareigūnų bendruomenė politikų ir valdininkų yra sąmoningai ar ne klaidinama manipuliuojant statistika ir prisidengiant darbo užmokesčio vidurkiais.

 

„Mes įvertinome VRM teikiamus pasiūlymus ir matome, kad juose neatsispindi valdančiųjų įsipareigojimai kitais metais pabaigti „Programos 1000“ įgyvendinimą. Kalbant paprastai, biudžeto projekte pareigūnų darbo užmokesčio didinimui numatyta nėra“, – sako NPPSS pirmininkas Vladimir Banel.

 

Anot jo, tam reikia ne mažiau nei 20 mln. eurų.

 

Atsižvelgiant į tai, NPPSS Ministrui Pirmininkui pateikė savo ekspertų vertinimus, kaip turėtų keistis statutinių įstaigų finansavimas 2021 m. biudžete. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau VSAT) finansavimas papildomai turėtų būti didinamas ne mažiau kaip 5 mln. eurų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) – 7,5 mln. eurų, o Policijos departamento (PD) – 7,7 mln. eurų.

 

Šie pinigai pagaliau leistų baigti jau kelerius metus vilkinamą „Programos 1000“ įgyvendinimą.

 

NPPSS pažymi, kad šiai dienai pradedančio pirminės grandies pareigūno darbo užmokestis, atskaičius mokesčius, dar nesiekia 1 tūkst. eurų. „Programos 1000“ įgyvendinimas turi apimti ne mažiau nei 80 proc. visų tarnybą vykdančių ir visų grandžių pareigūnų. Be to, turi būti išlaikyti tinkami intervalai tarp pradedančių ir jau 10 ar 15 metų patirtį sukaupusių pareigūnų. Susivienijimas siūlo pradedančių pirminės grandies pareigūnų mėnesinį darbo užmokestį didinti iki numatyto 1000 eurų, vidurinės – iki 1300 eurų, o aukštesniosios – iki 1600 eurų. Tokiu būdu būtų išlaikyta pusiausvyra tarp visų sistemos pareigūnų grandžių darbo užmokesčio ir motyvavimo.

 

„Prieš kelis metus šios programos įgyvendinimo politikai tikrai ėmėsi gana ryžtingai. Visgi kadencijai artėjant link pabaigos, jei vertinti pagal pirminius VRM pasiūlymus kitų metui biudžetui, jos įgyvendinimas išsikvėpė. Labai tikiuosi, kad valdantiesiems pakaks valios pabaigti šį pradėtą darbą, o reikiami pinigai atsiras kitų metų biudžete“, – sako V. Banel. 

 

NPPSS taip pat nerimauja, jog remiantis statistiniais rodikliais, kurie apskaičiuojami pagal visų pareigūnų darbo užmokesčio vidurkius, iškreipiama reali situacija. Duomenys būtų tikslesni, jeigu rodikliai būtų apskaičiuojami įvertinus didesnį kintamųjų skaičių: grandį, stažą, pareigas ir pan.

 

NPPSS prašo Vyriausybės vadovo kritiškai įvertinti VRM pateiktus pasiūlymus ir padaryti viską, kad kitais metais „Programos 1000“ įgyvendinimas būtų pilnai finansuojamas.

--

 

Justino Auškelio / Fotodiena nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?