Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinių sąjungų atstovai susitiko su naujuoju PAGD vadovu
2019-10-11

Šiandien Nacionalionio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel, Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) pirmininkas Saulius Džiautas ir jo pavaduotojas Miroslavas Gerasimovičius bei kitų ugniagesius vienijančių profesinių sąjungų vadovai susitiko su naujuoju Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriumi Sauliumi Greičiumi.

 

Ugniagesiams atstovaujantys profesinių sąjungų lyderiai naujajam PAGD vadovui pristatė bendruomenei aktualiausius klausimus. 

 

S. Džiauto teigimu, viena pagrindinių problemų yra PAGD ir pavaldžių įstaigų bei padalinių vadovų neigiamas požiūris į socialinę partnerystę: bendruomenės ignoravimas, nesidalinimas paprasta Duomenų valdymo sistemos informacija, nesirūpinimas darbuotojais ir pareigūnais (Kaišiadorių pareigūno nudegimas, Kybartų ugniagesio atleidimas). 

 

„Pakeitus vadovų požiūrį į pareigūną, darbuotoją ir iškėlus socialinio dialogo svarbą į deramą europietišką lygį, padėtis visose srityse pagerėtų, tuo pačiu ir darbuotojo motyvacijos klausimai spręstųsi greičiau ir geriau”, – sako S. Džiautas.

 

Pirmas ir neatidėliotinas darbas, anot Miroslavo Gerasimovičiaus, yra PAGD, Vidaus reikalų ministerijos (VRM) ir Vyriausybės įsipareigojimo įvykdymas: kiekvienas PAGD pareigūnas 2019 m. turi per mėnesį gauti 100 eurų į rankas daugiau nei 2018 m. Tai dar nepasiekta, bet už skirtus (likusius iš 3,5 mln. eurų) ir per reorganizaciją sutaupytus pinigus (2019 m. įsipareigota sutaupyti apie 1 mln. eurų) tai galima padaryti. Tam reikia suorganizuoti neeilinius vertinimus didžiajai daliai pareigūnų ir perkelti 15 grupės pareigūnus į 14 grupę.

 

UGPS pirmininkas taip pat išreiškė bendruomenės ir visuomenės nerimą dėl nepakankamo parengties ir visuomenės bei pačio ugniagesio saugumo užtikrinimo. „Nenormalu, kai iš didelės gaisrinės mašinos su 6 sėdimom vietom, išlipa 2 arba 1 ugniagesys. Būtina užtikrinti standartuose numatytą ugniagesių ekipažų sukomplektavimą. Tam reikia racionaliau naudoti darbo užmokesčio fondo pinigus. Viršvalandžius reikia mokėti ne viršininkams ir inspektoriams, kurie papildomai siunčiami lankytis pas piliečius, o budinčių pamainų pareigūnų skaičiaus padidinimui iki standarte numatyto lygio“, – teigia S.Džiautas.

 

NPPSS pirmininkas V. Banel išreiškė viltį, kad Šakinė kolektyvinė sutartis pagaliau bus pasirašyta ir ugniagesių.

 

„Tokių ilgų derybų vidaus reikalų sistemoje dar neturėjome ir tikrai norisi kuo greičiau pabaigti dvejų metų darbą bei pamatyti jo rezultatus. Man atrodo, kad labiausiai šiai sistemai trūksta tikro, atviro ir nuoširdaus socialinio dialogo. Nes buvę PAGD vadovai jį viso labo imituodavo. Tuomet, kai jiems to reikėjo ar būdavo patogu. Labai tikiuosi tikrų ir realių pokyčių šioje srityje. O tuomet ir kitur viskas judės lengviau ir greičiau“, – sako jis.

 

Direktorius jau yra informuotas apie šį procesą ir patikino profsąjungiečius, kad  sutarties pasirašymas bus jau netrukus. 

 

Susitikime buvo paliesti ir kiti aktualūs aprūpinimo, socialinių garantijų, kitų metų biudžeto klausimai. Profesinių sąjungų atstovai išreiškė norą, kad tokie susitikimai turėtų būti reguliarūs, o dar šį mėnesį būtini du tiksliniai susitikimai: vienas – dėl neeilinių vertinimų, parengties užtikrinimo ir viršvalandžių;  antras – dėl PAGD, SPT ir savanorių ugniagesių veiklos konsolidavimo. Direktorius pritarė tokiam pasiūlymui. Du artimiausi socialinių partnerių susitikimai planuojami dar šį mėnesį.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?