Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinių sąjungų lyderiai susitiko su Muitinės departamento vadovu
2021-07-14

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) pirmininkas Jevgenijus Amelinas susitiko su Muitinės departamento vadovu Dariumi Žvironu. Susitikime daugiausiai dėmesio buvo skirta socialinio dialogo situacijai departamente, taip pat įstaigos finansavimo, darbuotojų aprūpinimo, darbo užmokesčio klausimams.

 

„Tai buvo savotiškas įžanginis mūsų susitikimas su Muitinės departamento vadovu ir jo komanda. Apsikeitėme nuomonėmis dėl esamos situacijos, pagrindinių problemų. Sutarėme, kad panašūs susitikimai būtini ir ateityje. Svarbu ir tai, kad buvo sutarta dėl kontaktinių asmenų, kuruosiančių departamento ir socialinių partnerių santykius ir įsitrauksiančių į kasdienių problemų sprendimą. Galiausiai mes pasakėme, jog esame pasiryžę savo žiniomis ir patirtimi aktyviai įsitraukti į muitinės ir čia dirbančių žmonių problemų sprendimą“, – sako V. Banel.

 

LPPSS vadovas J. Amelinas išskyrė dvi svarbiausias temas, kurioms susitikime buvo skirtas ypatingas dėmesys. 

 

„Pirma, muitinės pareigūnų darbo sąlygos, jų motyvavimas. Domėjomės ar muitinėje numatomos pertvarkos bei kokie būtų jų tikslai? Šioje sistemoje ir taip juntamas pareigūnų trūkumas, vis dažniau keičiamos jų darbo vietos, o koeficientai keliami nepakankamai. Antra, socialinis dialogas sistemoje kol kas tikrai silpnas. Matome, kad nepakankamas dėmesys skirtas pareigūnų motyvavimo priemonėms, apleisti pareigūnų saugos ir sveikatos klausimai, nepasirašyta kolektyvinė sutartis. Todėl sutarėm, dėl aktyvesnio bendradarbiavimą siekiant didinti sistemos biudžetą, taip pat dėl mūsų organizacijos atstovų dalyvavimo sudaromose komisijose bei darbo grupėse“, – pasakoja J. Amelinas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?