Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjunga gautą paramą naudos narių ir bendruomenės reikmėms
2020-05-13

Praėjusių metų pavasarį vykusį gyventojų pajamų deklaravimą ypač įdėmiai sekė ir šalies profesinės sąjungos. Mat pernai visi pajamas deklaruojantys Lietuvos gyventojai pirmą kartą dalimi savo pajamų mokesčio galėjo paremti ir profesines organizacijas - skirti joms 1 proc. savo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Lietuvos pasienio pareigūnų profesinei sąjungai (LPPPS) vadovaujantis Jevgenijus Amelinas sako, kad LPPPS pernai buvo paremta beveik 1500 eurų suma. 

 

- Kam buvo panaudotos šios lėšos?

 

- Mūsų organizacija kol kas šių lėšų nepanaudojo, tačiau, esu tikras, joms labai pravers ateityje. Visas 2019 metais gautas paramos lėšas pervedėme į atskirą LPPPS sąskaitą. Taip pat planuojame pasielgti ir su šių metų parama, norime turėti tam tikrą finansinį rezervą. Priėmėme sprendimą, kad šie pinigai galės būti panaudoti tik LPPPS tarybos sprendimu, ir tik tam tikroms veikloms. Pavyzdžiui, esant poreikiui LPPPS nariui ar jų grupei pasitelkti advokatų paslaugas, suteikiant pagalbą mūsų nariui nelaimės atveju (tai gali būti mirtis, sunki liga, gyvenamosios vietos netekimas ir pan.). Taip pat protesto akcijų ar renginių organizavimui LPPPS ir jų šeimų nariams.

 

- Ar tai svarbus pajamų šaltinis organizacijai?

 

- Žinoma. Be minėtos paramos vienintelis LPPPS pajamų šaltinis yra nario mokestis. Pastarojo dėka užtikrinamas kasdieninis organizacijos darbas, procesų administravimas. Labai svarbu, kad ištikus nelaimei ar sudėtingai situacijai, organizacija turėti tam tikrą lėšų rezervą. Jo dėka, netrikdant kasdienės veiklos, būtų galima organizuoti renginius ar finansuoti kitas iniciatyvas, nariams teikti būtiną pagalbą.  

 

- Kodėl pareigūnai, profesinių sąjungų nariai turėtų remti tokias organizacijas?

 

- Nes didesni resursai, tame tarpe ir finansiniai, reiškia stipresnę organizaciją, o vadinasi ir efektyvesnį pareigūnų interesų gynimą ir atstovavimą. Aš manau, kad statutiniai pareigūnai šiandien neturėtų tokių darbo sąlygų ir darbo užmokestį, jei ne aktyvi LPPPS ir kitų profesinių sąjungų veikla. Kartais atsitinka taip, jog kažką turėdamas imi to nebevertinti, priimi kaip savaime suprantamą dalyką. Nepagalvoji apie tuos, kurie kažką daro dėl kitų gerovės. Todėl galiu pasakyti taip: ši parama yra pats paprasčiausias būdas paremti tuos, kurie veikia dėl visų gerovės.

 

- Kokie svarbiausi iššūkiai ir darbai laukia LPPPS ir ar papildomos paramos lėšos leistų geriau šiuos darbus atlikti?

 

- Kiekvienas atliktas darbas ar jau įveiktas pasiekimas greitai užsimiršta, paprastai net neturime laiko jais deramai pasidžiaugti. Mūsų veikla šiek tiek primena egzaminų laikymą, kai tik išlaikęs vieną - netrukus "ruošiesi" kitam. Pavyzdžiui, vienaip planavome organizacijos veiklą šiais metais, tačiau užpuolus koronaviruso pandemijai prioritetai staiga pasikeitė, atsirado naujos problemos. Būtent panašioms situacijoms mums ir būtinas finansinis rezervas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?