Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
S. Skvernelis: VSAT reorganizacija Vyriausybėje bus nagrinėjama kitą savaitę
2015-11-05

Jis tikino trečiadienį pristatęs pertvarkos gaires Vyriausybėje ir išgirdęs pritarimą. „Pasitarime buvo pristatyta, paaiškinta, pasitarime klausimui pritarta ir kitą savaitę šis klausimas bus įtrauktas į Vyriausybės posėdį“, - žurnalistams po Vyriausybės posėdžio sakė ministras. Per šį laiką S.Skvernelis,kartu su viceministrais bei VSAT vadovybe žada susitikti su VSAT Lazdijų rinktinės, savivaldybės atstovais. Trečiadienį ministras BNS pabrėžė, jog priešinimasis VSAT pertvarkai, kurią Lietuvą įpareigoja vykdyti Šengeno susitarimai, yra politizuotas.

Kaip skelbė portalas delfi.lt, sprendimui motyvuodami išaugsiančiu nedarbu ir kitomis problemomis priešinasi profesinės sąjungos bei Lazdijuose išrinkta socialdemokratė Kristina Miškinienė. Portalo duomenimis, pasieniečių argumentus dėl šios pertvarkos prieš mėnesį su K. Miškiniene lankydamasis Lazdijuose išgirdo ir pats premjeras Algirdas Butkevičius.

„Suprantu tuos Seimo narius, kurie ten išrinkti, kurie rūpinasi, bet turime klausytis ir argumentų - galime pagelbėti tam regionui, jei jie nesugeba, ir per Europos Sąjungos struktūrinius fondus padedame, jei jie sugeba projektą pasirašyti, kaip mažinti socialinę atskirti, nedarbą, kitoje perspektyvoje. Bet reikia turėti smegenų tokius projektus pateikti, o ne permesti problemą ant statutinės tarnybos“, - pasipriešinimu piktinosi S. Skvernelis.

Kaip BNS trečiadienį informavo Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, klausimas iš Vyriausybės posėdžio darbotvarkės buvo išbrauktas būtent A.Butkevičiaus siūlymu. Vis dėlto premjeras žurnalistus patikino nesipriešinantis pertvarkai, tačiau pasigedęs daugiau informacijos, kodėl ji vykdoma. „Manau, kad visi argumentai išdėstyti yra logiški ir pagrįsti, bet aš manau, kad per mažai apie tai buvo kalbama ir diskutuojama“, - Vyriausybėje sakė A. Butkevičius.

Vidaus reikalų ministerijos pristatytame VSAT pertvarkos plane numatomas VSAT Ignalinos atominės elektrinės apsaugos rinktinės prijungtimas prie Ignalinos rinktinės, taip pat Aviacijos rinktinės, Specialiųjų užduočių rinktinės, Užsieniečių registracijos centro prijungimas prie VSAT. Tarnybai pereitų visos reorganizuojamų pavaldžių biudžetinių įstaigų teisės ir pareigos.

Dėl visų šių pakeitimų būtų panaikinta 90 bendrąsias funkcijas atliekančių pareigybių, kas esą leistų sutaupyti daugiau kaip 1,1 mln. eurų per metus. Daugiausiai pareigybių - 55 - būtų panaikinta Lazdijų rinktinėje. S.Skvernelis tikina, kad didžiajai daliai Lazdijuose atleidžiamų žmonių bus pasiūlytas darbas kitose VSAT rinktinėse.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/s-skvernelis-vsat-reorganizacija-vyriausybeje-bus-nagrinejama-kita-savaite.d?id=69482334