Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Savaitgalį įvyko LAASDPS ataskaitinė konferencija
2021-07-19

Savaitgalį Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos Lankytojų centre įvyko Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) ataskaitinė konferencija, kurios metu buvo ne tik aptartos svarbiausios aplinkosaugos sistemos Lietuvoje aktualijos ir organizacijos veikla, tačiau ir padėkota žmonėms, kurie prieš dešimtmetį stovėjo prie šios profesinės sąjungos ištakų.   

 

Jubiliejinę dešimtąją ataskaitinę LAASDPS konferenciją pradėjęs organizacijos pirmininkas Vaidas Laukys pristatė 2020 m. veiklos ataskaitą. Anot jo, svarbiausi praėjusių metų veiklos tikslai buvo sutelkti bendruomenę tokiems bendriems darbams kaip darbuotojų atstovavimas, darbo krūvių optimizavimas, darbo sąlygų gerinimas, socialinės partnerystės stiprinimas pasirašant kolektyvines sutartis, sistemos finansavimo didinimas.

 

„Be to, tikrai daug dėmesio skyrėme lyderystės stiprinimui, organizacijos augimui, tai yra narių skaičiaus didinimui. Visgi svarbiausias praėjusių metų akcentas buvo aplinkosaugoje dirbančių žmonių gynimas nuo persekiojimo, mobingo. Buvusios Aplinkos apsaugos departamento vadybos valdymo metu tai jau buvo tapę taisykle. Todėl veiklos mums, mūsų teisininkams ir partneriams tikrai netrūko“, – sakė V. Laukys. 

 

Organizacijos veiklos kryptis, anot jo, neturėtų drastiškai keistis ir artimiausiu metu. 

 

„Sistemoje vyksta įvairios reformos. Pokyčiams anksčiau vykus įvairiose kitose institucijose ne kartą buvo situacijos, kuomet reformos buvo daromos eilinių darbuotojų sąskaita. Darysime viską, kad taip nenutiktų aplinkosaugoje, o joje dirbantys specialistai jaustųsi saugiai ir oriai“.

 

Konferencijos narius taip pat pasveikino Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel. LAASDPS jau daugelį metų yra aktyvi Susivienijimo narė. 

 

„Galiu drąsiai teigti, kad paskutiniu metu jūs buvote viena aktyviausių ir labiausiai matomų NPPSS šakinių organizacijų. Džiaugiuosi, kad atlaikėte visas atakas prieš organizaciją, jos veiklą, lyderius. Žinoma, nereikia pamiršti, kad darbo jums niekada netrūks. Todėl linkiu išlikti drąsiems, budriems ir nepamiršti, kad rūpestis paprastu žmogumi yra pamatinė visų mūsų vertybė“, – teigė V. Banel. 

 

2020 m. pabaigoje profesinė sąjunga vienijo 322 sistemos darbuotojus. 

 

Renginio pabaigoje padėkomis ir atminimo dovanomis buvo apdovanoti aplinkosaugininkai, kurie prieš dešimt metų buvo šios organizacijos steigėjais. 

 

„Steigiamajame profesinės sąjungos susirinkime dalyvavo 82 aplinkos apsaugos darbuotojai iš visų aštuonių regioninių aplinkos apsaugos departamentų. Šiai dienai net 40 jų vis dar yra mūsų nariai. Už ryžtą ir drąsa kuriant LAASDPS bei už nuoširdų ir ilgalaikį indėlį į aplinkosaugininkų bendruomenės kūrimą visus juos pagerbėme konferencijoje“, – pasakojo V. Laukys.  

 

Po konferencijos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Dzūkijos krašto istorija bei įdomiomis ir jos vietomis.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?