Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Seimo komitetas pritarė profesinių sąjungų atstovų garantijų mažinimui
2023-04-28

Šiandien Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas svarstė Valstybės tarnybos įstatymo Nr. VIII-1316 pakeitimo įstatymo projektą (projekto lyginamąjį variantą galite rasti čia). 

 

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS), kaip ir kitos profesinės sąjungos, šiam įstatymo projektui teikė įvairius pasiūlymus. Į dalį iš jų buvo atsižvelgta. Pavyzdžiui, valstybės tarnautojams nebus mažinamos atostogos (liks 22-ų darbo dienų atostogos), priedas už darbo stažą bus mažinamas nuo 30 proc. iki 20 proc., tačiau turintiems ilgesnį nei 20 metų stažą šis priedas bus fiksuojamas dabartiniame lygyje. Be to, Derybose dėl Nacionalinės kolektyvinės sutarties bus deramasi ne dėl bazinio darbo užmokesčio dydžio, bet dėl Darbo užmokesčio fondo ir tai bus daroma ne rečiau kaip kas du metus.

 

„Kaip kuriuos pakeitimus galima sveikinti, tačiau didžiausią mūsų nuostabą sukėlė sprendimas mažinti profesinių sąjungų atstovų šiai veiklai skiriamą apmokamą laiką nuo 100 iki 60 valandų. Aš manau, kad tokie sprendimai tikrai nedaro garbės demokratinės Valstybės valdžiai. Apie šį sprendimą tikrai informuosime ES profesinių sąjungų centrus, tai yra didelis Lietuvos žingsnis atgal socialinio dialogo stiprinimo procese, – sako NPPSS pirmininkas Saulius Džiautas. 

 

Jis taip pat primena, kad Vidaus tarnybos statute tam tikslui įtvirtintas 120 val. laikas profesinių sąjungų atstovams pareigūnams. „Labai keista, kad pasirenkama vienodinti laiką mažinimo, o ne didinimo kryptimi. Noriu tikėti, kad balsuojant Seimo salėje ši garantija išliks tokia, kokia yra dabar ir mažinama nebus.

 

 

Komiteto posėdžio įrašas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?