Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Telšiuose su vidaus reikalų ministre susitiko ir ugniagesiai-gelbėtojai
2023-11-11

Trečiadienį Telšiuose vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su vietos ugniagesiais-gelbėtojais. Susitikime taip pat dalyvavo Seimo narys Jurgis Razma, PAGD vadovybė, Telšių PGT, Mažeikių PGT vadovai, Mažeikių OPGV viršininkas, VPP, civilinės saugos ir tą dieną budinčios pamainos pareigūnai bei darbuotojai, kiti svečiai.

 

Susitikimo metu buvo aptarta bendra priešgaisrinės saugos situacija Telšiuose. Ministrė pateikė informaciją apie civilinės saugos svarbą šiuo laikotarpiu. Ji pabrėžė, kad ši sritis yra labai apleista, todėl steigiami papildomi parengties pareigūnų etatai ir siekiama išplėsti priedangų skaičių, kad jose būtu galimybė ten sutalpinti bent 40 proc. gyventojų.

 

Vėliau susitikime diskutuota pareigūnų bendruomenei aktualiomis temomis, susijusiomis su sistemos finansavimu, darbo užmokesčio didinimu, parengtomis Vidaus tarnybos statuto pataisomis. 

 

„Ministrė teigė, kad PAGD kasmet skiriama papildomai lėšų, o kitais metais vidutiniškai statutiniams pareigūnams atlyginimas padidės 108 eurais. Visgi, vėliau diskutuojant apie tai, šio  konkretaus skaičiaus ministrė ir jos komanda jau vengė. Be to, mums buvo pristatytas SPT prijungimo prie PAGD modelis. Paklausus, ar PAGD kitų metų biudžete numatytos papildomos  lėšos SPT prijungimams ir ar šių pokyčių donorais netaps PAGD pareigūnai ir darbuotojai, tiesaus atsakymo, gaila, bet nesulaukėme, – pasakoja susitikime dalyvavęs Ugniagesių-gelbėtojų profesinės sąjungos atstovas Jonas Stulpinas. 

 

Vėliau A. Bilotaitė pristatė Vidaus tarnybos statuto projektą. Anot jos, pataisos, visų pirma, orientuotos į pirminę ir vidurinę grandis.

 

„Šiek tiek keista, kad pataisos yra iš esmės orientuotos į būsimus pareigūnus, pamirštant esamus. Ir rizikuojant prarasti tuos, kurie jau sukaupę daug patirties, – teigia J. Stulpinas. 

 

Ministrė taip pat aiškino, kad naujasis statutas leis pareigūnus skatinti už rezultatą. Dabar skatinimas buvo tik per neveikiančią vertinimo sistemą, centrinėse įstaigose sukūrus darbo užmokesčio politiką tai bus padaryti paprasčiau. Ji pažymėjo, kad darbo užmokesčio politikos kontrolę vykdys VRM Darbo užmokesčio priežiūros komitetas. Taip pat buvo paminėta, kad statute numatomas rezervo sukūrimas, kurį bus galima pasitelkti kritiniais atvejais.

 

PAGD direktorius susitikime pasidžiaugė dėl taikyto VPP kūrybinių dirbtuvių darbo modelio, kurio metu jų dalyviai generavo naujas tarnybos tobulinimo idėjas. Kaip vieną iš gerosios praktikos  pavyzdžių jis pristatė bendrą UGPS ir PAGD darbą rengiant ir įgyvendinant VPP reformą.

 

„UGPS visada buvo ir bus konstruktyvus ir dalykiškas partneris, planuojant ir įgyvendinant visus sistemos pokyčius. VPP reforma yra puikus to pavyzdys. Kartu kreipiausi į ministrę ir pasiūliau atgaivinti pusryčius su profesinėmis sąjungomis, sėkmingai prieš kurį laiką taikytą socialinio dialogo formatą. Išgirdome jos pažadą, kad tokie susitikimai dar tikrai bus. Be to, susitikimo dalyviams priminiau PAGD direktoriaus žodžius, kad  profesinių sąjungų ir PAGD bendro darbo rezultatai yra puikūs. Todėl tokį bendradarbiavimą reikia taikyti ir kuriant darbo užmokesčio politiką. Taip pat pabrėžiau, jog Vidaus tarnybos statute, taip kaip ir Valstybės tarnybos įstatyme, turi būti punktas, kad nuostatos dėl darbo užmokesčio privalo būti įtrauktos į kolektyvinę sutartį, o profesinių sąjungų dalyvavimas kuriant ją yra privalomas”, – sako J. Stulpinas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?