Pagalba
Ugniagesiams ir policininkams - ministro pažadai
2015-06-15

Gargždų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos patalpas apžiūrėjęs ir su darbuotojais bendravęs S. Skvernelis iškart pasidomėjo, kiek tuo metu dirbusios pamainos ugniagesių turi papildomą darbą. Paaiškėjo, kad iš 7 žmonių bent 2 dirba statybose.

Palyginimui, pustrečių metų ugniagesiu dirbantis jaunuolis uždirba kiek daugiau nei 400 eurų, o antrą kvalifikacinę kategoriją ir nuo 1991 metų dirbantis jo kolega gelbėtojas uždirba apie 600 eurų (jei "įpuola" šventinių dienų).

"Tai jūsų gyvenimo perspektyva yra 200 eurų? Čia ir klausimas", - atvirai su papildomai statybose uždarbiaujančiu ugniagesiu šnekėjo S. Skvernelis.

Ugniagesius, kad nereikėtų papildomai uždarbiauti, o visą savo dėmesį galėtų skirti darbui, tenkintų 1 000 eurų siekiantis atlyginimas. Anot ministro, tokio paties užmokesčio norėtų praktiškai visi vidaus sistemos darbuotojai - policininkai, pasieniečiai ir ugniagesiai.

Ne ką mažiau ugniagesiai kenčia ir dėl inventoriaus trūkumo, psichologiškai varginančio darbo. Ugniagesiams keliami itin aukšti fiziniai ir sveikatos reikalavimai, tačiau tenka susidurti ir su prastu gyventojų požiūriu.

"Ištiesi pagalbos ranką, o apkaltina, kad be vandens atvažiuoji", - sakė ministras, sužinojęs, jog vieną cisterną ugniagesiai gali sunaudoti per pusantros minutės.

Anot atvykusių svečių, šiuo metu esančias sąlygas turėtų pagerinti Vidaus tarnybos statuto pakeitimai, tačiau įstatymo pakeitimai iki šiol stringa Seime.

Po susitikimo ugniagesiais ministras patraukė į Klaipėdos rajono policijos komisariatą, kurio darbuotojai kiek drąsiau klausinėjo ministrą.

Pareigūnai daugiausia domėjosi įgyvendinama policijos reforma. Nemažai klausimų pareigūnams kilo dėl eksperimentinio modelio, diegiamo kitose Savivaldybėse - policijose sujungiamos kriminalinė ir viešoji policija. Esą gargždiškiai būtų prieš tokią tvarką.

Buvęs policijos generalinis komisaras S. Skvernelis aiškino taip pat buvęs prieš šią sistemą, tačiau pridūrė, jog eksperimentai tam ir vykdomi, kad paaiškėtų, ar tokia tvarka pasiteisins.

Ne ką mažiau klausimų pareigūnams kilo ir dėl jų ateities - esą norėtųsi, kad ištarnavus 20 metų ir išėjus į pensiją būtų užtikrinama, kad tokie žmonės galės grįžti į visuomeninį gyvenimą, pavyzdžiui norėtųsi verslo mokymo.

Ministras patvirtino, kad šie siūlymai jau svarstomi. Visų pirmiausia yra stiprinami pareigūnų medicinos centrai, daug dėmesio skiriama atstatomajai medicinai. Esą mąstoma apie variantus, ką pareigūnai galėtų ruoštis artėjančiai pensijai - siūlomas variantas, kad likus pusantrų metų iki pensijos pareigūnai galėtų dalyvauti perkvalifikavimo programose, verslo mokyme ir panašiai.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/ugniagesiams-ir-policininkams---ministro-pazadai-1362698/