Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
VA ITĮPS susirinkime aptartos problemos ir ateities planai
2018-03-01

Praėjusią savaitę vykusiame Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VA ITĮPS) ataskaitiniame susirinkime aptarti praėjusių metų pasiekimai, šių dienų problematika ir planuojami darbai.

 

VA ITĮPS pirmininkas Vitalijus Jagminas pristatė finansinę ataskaitą ir galimybes dar aktyviau ginti narius. Susitikime buvo diskutuota apie policijos reformos vertinimą, pažeistų pareigūnų teisių gynimo svarbą bei planus, kokiais būdais bus imamasi aktyvesnių veiksmų šiuo klausimu.

 

Siekiant išsklaidyti abejones dėl neefektyvaus profesinių sąjungų pinigų paskirstymo ir naudojimo, susitikime buvo pateikti duomenys, kaip padalinamos gaunamos profesinių sąjungos narių įmokos. 

 

Policijos bendruomenė kovai su pažeidinėjamomis pareigūnų teisėmis nebijo pasitelkti piketų. Pirmininkas susitikimo metu visiems jo dalyviams uždavė paprastą klausimą: „Ar išties gaudami didesnį atlyginimą dėka keleto pareigūnų neva „savo noru“ palikusių tarnybą, o tuo pačiu užkrovusių ir didesnį darbo kiekį likusiems pareigūnams, jausimės laimingesni ir saugesni?“

 

Pirmininko teigimu, esamoje sistemoje nebelieka tokios vertybės kaip žmogus, labiausiai orientuojamasi į pinigus bei jų taupymą. Ne paslaptis, kad būtent toks taupymas tampa viena iš dabarties ir ateities grėsmių kalbant apie visuomenės bei pačių policijos pareigūnų saugumą.

 

Susitikimo metu aktyviausi profesinės sąjungos nariai gavo padėkas ir nuoširdų pirmininko palinkėjimą bei skatinimą nebijoti naujų iššūkių bei telkti bendruomenę akcijoms ginant savo teises. Padėkas gavo Aušra Čiapienė, Aurimas Kostikas, Gediminas Kalesnykas. 

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?