Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vidaus reikalų ministerijai pareigūnų diskriminacija nerūpi (papildyta 16:22 val.)
2013-04-17

Profesinė sąjunga kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją, prašydama inicijuoti Vyriausybės siūlymą Seimui svarstyti Vidaus tarnybos statuto 29 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą skubos tvarka. Šis įstatymo projektą susijęs su 40 val. darbo savaite  pareigūnams įteisinimu. Įstatymo projektas lemtų, kad būtų panaikinta arba sumažinta nelygybė tarp pareigūnų, kai jie dirbdami ne  vienodą darbo laiką, gauna vienodą darbo užmokestį.

Primename, kad profesinės sąjungos iniciatyva dėl šios problemos dar praėjusiais metais buvo kreiptasi į Lygių galimybių kontrolierę. Šios tarnybos pažymoje, 2012 m. birželio mėnesį buvo konstatuota, kad neužtikrinamas pareigūnų lygiateisiškumas, dalis pareigūnų diskriminuojami.

Nors tokios išvados Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba priėjo dar praėjusių metų birželį, nei tuometinė Vidaus reikalų ministerijos vadovybė, nei Finansų ministerija, nei Seimas šios problemos nesprendė, neperžiūrėjo biudžeto ir neatsižvelgė formuodami 2013 m. biudžetą.

Pasikeitus Vidaus reikalų ministerijos vadovybei profesinė sąjunga vasario mėnesį kreipėsi į ją, siūlydama inicijuoti skubų šios problemos sprendimo peržiūrėjimą, svarstyti Vidaus tarnybos statuto 29 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą skubos tvarka ir pagaliau imtis iniciatyvos pašalinti egzistuojančią diskriminaciją. Tačiau vidaus reikalų ministerijos atsakyme išdėstyta pozicija nustebino, nes profesinės sąjungos siūlymas kuo skubiau pašalinti diskriminaciją  pavadintas nepagrįstu ir nelogišku, kadangi minėtam  projektui Vyriausybė sausio mėnesį jau yra davusi išvadas (?!).

Tačiau, matyt, norėdama kiek nuraminti profsąjungą vidaus reikalų ministerija teigia, jog ši problema turėtų būti sprendžiama Socialinių garantijų ir darbo apmokėjimo tobulinimo gairių pagrindu  (apie tai jau esamę rašę) priimant statutinės valstybės tarnybos įstatymą. Panašu, kad visiems: tiek Vyriausybei, tiek Seimui Socialinių garantijų ir darbo apmokėjimo tobulinimo gairės (kurios turi būti parengtos iki š.m. gruodžio) reikalingos pasiteisinti ir atidėti problemų sprendimus ateičiai.

Profesinė sąjunga laikosi pozicijos, kad pareigūnų diskrimacijos dėl darbo laiko režimo  klausimas turėtų būti peržiūrėtas, nesvarbu, kad Vyriausybė jau yra pasisakiusi. Pasak Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo Teisės skyriaus vadovo Martyno Ausčio, galima svarstyti, koreguoti, pateikti naują pasiūlymą, numatyti įstatymo projekto įgyvendinimą palaipsniui pereiti prie naujo darbo laiko režimo, kitaip tariant, spręsti problemą, numatyti priemones kaip ji bus pašalinta.

Atrodo, kad Vidaus reikalų ministerija nesiima atstovauti vidaus reikalų pareigūnų interesų, juos ignoruoja. Tos požiūris į eilinį pareigūną paaiškina visas kitas problemas, egzistuojančias šiandien statutinėje valstybės tarnyboje.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininko Vladimir Banel komentaras:  Keista , kad Vidaus reikalų ministerijoje yra dar abejojančių šio projekto nauda ir svarba. Vidaus reikalų ministras  būdamas praėjusios Seimo kadencijos nariu 2012 m. vasarą  siekė, kad minėtas projektas būtų priimtas. Kodėl kardinaliai pasikeitė jo nuomonė?

Įstatymo projektas dėl 40 val. darbo savaitės klausimas spręstų vieną svarbiausių dabar  klausimų, t.y. pareigūnų ne komplektą ir reagavimą į įvykius. Priėmus minėtą įstatymo projektą  įstaigų vadovai galėtų kitaipplanuoti pajėgas, pareigūnams sumokėti už atliktą darbą.

Šis klausimas turėtų būti sprendžiamas skubos tvarka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?