Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Vilniuje - NPPSS Tarybos posėdis
2023-06-22

Vakar Vilniuje vyko Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) Tarybos posėdis, kuriame daugiausiai dėmesio buvo skirta 2023 metų Strateginio plano vykdymui. Krypčių kuratoriai pristatė darbus, kurie įvykdyti, o taip pat išskyrė sritis, kuriose dar reikėtų „pasitempti. Šiuo metu visose penkiose plano kryptyse įvykdyta maždaug trys ketvirtadaliai suplanuotų darbų. 

 

Bene svarbiausi darbai vyko ir vyksta NPPSS narių socialinių garantijų ir darbo sąlygų gerinimo kryptyje. Susivienijimo atstovai daug pastangų skyrė buriant Lietuvos valstybės tarnautojų profesines sąjungas bendriems veiksmams, susijusiems su Valstybės tarnybos reforma. Pasidžiaugta, jog politikai, dėka aktyvių profesinių sąjungų veiksmų, galiausiai atsisakė minčių mažinti įvairias pareigūnų ir tarnautojų garantijas. 

 

Be to, šiuo metu vyksta aktyvūs darbai dėl Vidaus tarnybos statuto, pareigūnų ir karių pensijų projektų inicijavimų bei derinimų. 

 

Taip pat gerai įvertinta NPPSS veikla laisvalaikio ir renginių organizavimo, tarptautinio bendradarbiavimo, narystės didinimo srityse. Daugiau rezultatų reikėtų viešinime ir išorinėje komunikacijoje.

 

„Analizuodami savo veiklą įsivertiname, kaip atlikome namų darbus, kurioje vietoje gal reikėjo daugiau skirti dėmesio ar priešingai, mažiau. Planuodami ir apsibrėždami veiklos kryptis judame pirmyn, stiprindami profsąjunginį judėjimą, demokratiją, gindami ir atstovaudami pareigūnų, tarnautojų bei darbuotojų interesus, – sako NPPSS Tarybos narė Dijana Rupeikienė.

 

Antroje Tarybos posėdžio dalyje dalyvavo kitų Lietuvos profesinių sąjungų lyderiai, su kuriais Taryba sutarė koordinuoti veiksmus ir bendradarbiauti. „Netiesa, kad profsąjungos Lietuvoje silpnos ir susiskaldžiusios. Tiesiog, kaip ir, pavyzdžiui, politinėse partijose, profsąjungose taip pat skiriasi vertybės, kurias turi jų atstovaujamos bendruomenės. Kuomet vertybės sutampa, profsąjungos vienijasi ir stiprėja, – sako NPPSS pirmininkas Saulius Džiautas. 

 

Taryba priėmė ir kitus svarbius vidinius sprendimus.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?